AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Temsilci raporuna yansıdı! Galatasaray'a derbinin faturası...

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 23 Kas 2021 - 09:12 / Son Güncelleme : 23 Kas 2021 - 13:38

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde büyük saha olayları bulunmasa da, yaşananlar sarı-kırmızılılara kötü yansıyacak.

Galatasaray'ın sahasında Fenerbahçe'ye 90+4'te yediği golle 2-1 mağlup olduğu maçta tribünlerin tamamının küfretmesi, temsilci raporlarına yansıdı. 

Bu nedenle biletli 52 bin 500 kişinin bloke olacağı, evindeki ilk maç olan Altay karşılaşmasında bu taraftarların statta yer alamayacağı öğrenildi.

52 bin 500 biletli seyircinin kartları bloke olabilir

Fanatik'in haberine göre; İlk olarak tribünlerdeki küfürlü tezahüratlar ve sahaya atılan yabancı cisimler, Cim-Bom’u ve taraftarı zor durumda bırakacak. Karşılaşmanın TFF temsilcisi, tüm tribünlerin küfür ettiğini raporuna yazdı. Bu da statta bulunan 52 bin 500 biletli seyircinin kartlarının bloke edileceği anlamını taşıyor.

Eğer Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan (PFDK) böyle bir ceza çıkması durumunda bu kişiler, Nef Stadı’ndaki ilk maç olan Altay karşılaşmasına gidemeyecek.

Yani ancak derbiye gelmeyen ya da gelemeyenler Altay maçını takip edebilecek.

Burak Elmas da temsilci raporunda

Galatasaray Başkanı Burak Elmas’ın basın toplantısının mekanı da temsilci raporuna yansıdı. Elmas, basın toplantısı odasını kullandığı için talimatlara aykırı hareketten PFDK’ya sevk edilecek.

Ayrıca, Başkan Elmas’ın sözlerinin de hukuk müşavirliği tarafından inceleneceği, gerekirse bu nedenle de Disiplin Kurulu’na sevkinin gerçekleşeceği dile getirildi.