AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fatih Terim Liverpool - Real Madrid maçını yorumladı, Ömer Üründül TT oldu!

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 28 May 2022 - 23:42 / Son Güncelleme : 28 May 2022 - 23:55

Liverpool ile Real Madrid, 66. UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde karşı karşıya gelirken karşılaşmayı Fatih Terim yorumladı. Ama Ömer Üründül Twitter'da TT oldu

UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde Liverpool ile Real Madrid, Paris'te karşı karşıya geliyor. Maç ilk yarısı 0-0 sona ererken Real Madrid'li Karim Benzema, 43. dakikada topu ağlara yolladı ancak gol ofsayt gerekçesiyle geçersiz sayıldı.

Ömer Üründül TT oldu

Liverpool Real Madrid maçını Gökhan Abdik sunarken Galatasaray eski teknik direktörü Fatih Terim yorumladı. Ancak Twitterda Ömer Üründül TT oldu. Üründül ile ilgili pek çok tweet atıldı. 

İşte Terim'in ilk yarıda yaptığı yorumlardan bazıları

Fatih Terim: "Benzema sadece gol atmıyor. Oyun kurulumunda derine inmesi ve hücum organizasyonlarını yönlendirmesi, Real Madrid'in en güçlü atak aksiyonu. Oyun kurma rolünü de üstleniyor -ki, bu çok önemli."

Fatih Terim: "Topla oynamayı topla oyalanmayla karıştırmamak lazım."

Fatih Terim: "Hakem konuşurken oyuncuların da büyük katkısı var. Oyun ve saygı dışında hiçbir şey düşünmüyorlar. Bu da hakemin içini kolaylaştırıyor. Aldatmaya yönelik hareket yok. Dizine vursa kafasını tutmuyor. Oyun ve saygı olunca ortaya güzel şeyler çıkıyor."

Fatih Terim: "Alisson çok teknik bir kaleci."

Gökhan Abdik: "Alisson'un hocası Taffarel."

Fatih Terim: "Taffarel'den daha teknik bir kaleci yok. Taffarel gördüğüm en teknik kaleci" 

Terim organizasyonu eleştirdi

Öte yandan Fatih Terim maç öncesinde Paris'te organizasyon eksikliğini eleştirirken Türkiye hakkında övgü dolu sözler söyledi. Terim ''Hayatım boyunca böyle bir şeye rastlamadım, görmedim. Bizim ülkemiz organizasyon olarak çok çok ileride. Biz bu organizasyonu çok güzel yaparız. Son anda yine vazgeçmezlerse. Çok daha güzel yaptık daha önce." ifadelerini kullandı.