AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Terim süreci etki etti, 4 metre kuralı geldi!

İlk Yayınlanma : 10 May 2020 - 17:54 / Son Güncelleme : 10 May 2020 - 18:03

Türkiye Futbol Federasyonu, koronavirüs tehdidinin olduğu dönemde basın mensuplarıyla ilgili de bazı kararları duyurdu. Futbola dönüş öneri protokolünde gazetecilerin, futbolcular ile arasına mesafe koyacağı uzaklık dikkat çekiyor.

Terim süreci etki etti, 4 metre kuralı geldi!

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in koronavirüse yakalandığı dönemde, deneyimli çalıştırıcı ile ilgilenen doktorlardan biri, çarpıcı bir açıklamaya imza atmıştı.Terim'e virüsün nasıl bulaştığı sorusu üzerine Profesör Doktor Celalettin Kocatürk, "Fatih Terim'e nasıl bulaştığıyla ilgili bulgular var ama bunu paylaşmak ne kadar doğru? Spor camiasından bu hastalığı olan birileriyle teması var. O kişiler de tespit edildi" ifadelerini kullanmıştı.

TFF'nin yayınladığı futbola dönüş protokolünde basın mensuplarıyla ilgili alınan önlemler de çok çarpıcı.

Emrah KARALİNÇ/AJANSSPOR

Galatasaray taraftarları, salgının ilk başladığı dönemdeTürkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamalar sebebiyle serzenişte bulunmuştu.

Basın mensuplarıyla ilgili alınan kararlar dikkat çekici

12 Haziran'da başlayacak maçlar öncesinde futbola dönüş öneri protokolünde açıklanan bazı maddelerde basın mensuplarıyla ilgili alınan bir karar da dikkatleri çekiyor.

Çok konuşulacak 9. madde

Müsabakaların başladığı dönemde medya yönetimi ve akreditasyonu için alınması gereken önlem ve tedbirler açıklanırken, 9. madde ise yapılan 'ayarı' gözler önüne seriyor. 

Gazetecilere sosyal mesafenin 2 katı uygulanacak

Söz konusu maddede, "Foto muhabirleri ve gazeteciler tüm süreçte oyunculara 4 metreden daha fazla yaklaşmamalıdırlar" ifadesi bulunuyor.

Doğru sosyal mesafe kaç metre?

Covid-19 ile enfekte olan birinin hapşırığı ya da güçlü bir öksürüğü 8 metreye kadar yayılabiliyor. Bu detay düşünülerek doğru sosyal mesafenin 2 metre olduğu birçok uzman tarafından belirtiliyor. 

TFF, sorunu kökten çözmüş olacak

Türkiye Futbol Federasyonu, foto muhabirleri ve gazetecilere salgın sürecinde futbolcularla 4 metre mesafe koyarak sorunu kökünden çözmüş olacak.