'Terim ve Güneş'in olduğu zamanlarda bu ikisi favoridir Aykut Kocaman değildir'

29 Ocak 2018 11:07- Son Güncelleme - 29 Ocak 2018 11:07
Google news abonelik

Ünlü yorumcu Uğur Meleke, Radyospor'da yayınlanan Taktik programında Trabzonspor - Fenerbahçe maçı başta olmak üzere haftasonu oynanan maçları değerlendirdi. Mert Elam'ın sunduğu Taktik programında konuşan Meleke çarpıcı ifadeler kullandı

'İki teknik adam da daha fazla yetenekli oyuncu kullanabilirdi'

"Herkesin kafasında başka başka 11'ler vardı. Büyük projeksiyonda baktığımız zaman Fenerbahçe'nin sahaya çıkarabileceği 20 oyuncusu var. En yeteneklilerden Soldado ve Valbuena yedek, Giuliano ise sakat. Daha fazla yetenekli oyuncu istihdam edebilirler."

'Ligin büyükleri sizsiniz ve öncelik atletizm yada mücadele olmamalı'

"Mainz takımının antrenörü bir açıklama yapmıştı. Benim kadrolarım atlet oyuncular üzerine bunu böyle değerlendirin diye. Nedeni takımın kısıtlı yetenek durumunu atlet takım ile kapatmaktı. Mainz'ın maçlarında rakibi115 km. koşuyor ise ortalaması 127 km. olan bu takım her zaman bir kişi fazla. Atlet bir takım olarak baş etmek istiyor. Fakat bu takımın adı Mainz. Almanya'da orta sıralarda mücadele eden bir takım. Ama senin adın Fenerbahçe ve Trabzonspor. Ligin büyükleri sizsiniz ve öncelik atletizm yada mücadele olmamalı"

'Fatih Terim ve Şenol Güneş'in olduğu sezonlarda her zaman bu ikisi favoridir Aykut Kocaman değildir'

"Fenerbahçe 4-3-2-1 sistemi ile çıktı. Kurgulanmış oyun olduğunu söyledi Aykut Kocaman. Elbette bakış açısına saygı duyuyorum. Sadece rakibini arkasını döndürmeden nasıl şampiyon olursunuz? Her iki takımda 2'şer puan kaybetti. Benim derdim maçı kazanma isteği. İki teknik adam da sanki maç sonunda memnun gibilerdi. Bu iki teknik adamın mantalitesi ile 1-1, 0-0 hatta -1 -1 bitebilirdi maç. Fatih Terim ve Şenol Güneş'in olduğu sezonlarda her zaman bu ikisi favoridir Aykut Kocaman değildir. Aykut Kocaman zaman zaman favoridir'

"Daha fazla yetenekli oyuncu istihdam edebilirler. Bakın Şenol Güneş'e Atiba-Oğuzhan-Talisca aynı anda kullanıyor yada Fatih Terim galip iken Selçuk İnan'ı çıkarıp Belhanda'yı alıyor"

'Fenerbahçe duran topları verimsiz ve kötü kullanıyor'

"Fenerbahçe duran topları verimsiz ve kötü kullanıyor. İki oyuncu aynı anda korner için gidiyor. Bunu bir anlamı var mı? Hasan Ali'nin kornerlerde geride kalan iki üç oyuncusundan biriydi ama ondan da feragat ediyorsunuz"

"Kurgulanmış oyun diyorsunuz ama daha duran topu kurgulayamamışsın"

'Abdülkadir çok iyi oynadığı için oyundan çıkaramıyorlar'

"Abdülkadir çok iyi oynadığı için oyundan çıkaramıyorlar. Yusuf yada Abdülkadir'i çıkartmak kolay. Ayağında topu kolay kolay açmıyor hemen yön değiştirmeyi başarıyor. "

'İsmail'in topu kontrol edememesi...'

"İsmail çok kötü bir kontrol yaptı ardından topu kullanamadı. Aslında yumuşak bir pas geldi. İsmail sol ayağı ile topu kontrol ederken adeta taça çıkardı. Daha oraya gelemedik. Vuruş bile yapamadı iki oyuncuda çarpıştı. Bu oyuncu aynı zamanda Milli Takım oyuncusu"

'Konyaspor'un muazzam bir santrfor sorunu var. Eto'o...'

"Antalyaspor yönetilebilir olmaktan çıkmıştı. Eto'o ve Nasri'nin ayrılması ile Hamza Hamzaoğlu'nun takım olma kurgusu yükselebilir. Konyaspor'un muazzam bir santrfor sorunu var. Eto'o cephesinde de sorun oldu."

"Fenerbahçe'nin birinci önceliği stoper değil. Valbuena, Giuliano ve Mehmet Ekici dışında yetenekli oyuncu yok. Dirar'ın sağ açıkta oynadığı takım büyük takım olmaz. Ben olsam ön tarafa takviye yapardım"

'Talisca, Feghouli olsa Aykut Kocaman yine oynatmazdı'

"Gerçenten evet Talisca olsa Fenerbahçe'de Aykut Kocaman onu oynatmazdı. Feghouli de zaman zaman oyundan düşen savunmaya biraz yardım edip sonra 15 dakika bekliyor. Feghouli'de Aykut Kocaman'ın elinde olsa oynatmazdı. "

'Ndiaye için de değişim iyi gelebilir'

"Galatasaray'a transferi olurken de bonservisi çok konuşulmuştu. Şutu olan, dinamik ve Galatasaray'ın ihtiyacı olan bir oyuncu idi. Galatasaray performansına baktığımız zaman ise Osmanlıspor performansından uzaktı. Ne ceza sahası dışından şutu ile ne driplingle ortadan yararak geçen bir yapısı yoktu."

"Son dönemde top kontrolleri de iyi değildi. Belki de Ndiaye için bu değişim iyi olur. Bazen 31 Ocak fırsatları olabilir ve Galatasaray belki de oradan bir takviye yapabilir."

'6222 numaralı yasa gerçekten varmış'

"Ekranda mesela küfür eden bir taraftarı durdurdum ardından bana mail attı ve 1 yıl ceza aldığını imza atmaya gittiğini söylemiş. 6222 numaralı yasa gerçekten var"