AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Terim'den Diagne'ye otobüs faturası

Ajansspor Editör
Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 21 Eyl 2021 - 11:13 / Son Güncelleme : 21 Eyl 2021 - 16:31

Son maçlarda Galatasaray'da tercih edilmeyen Mbaye Diagne yerine 11'de Halil Dervişoğlu görev alıyor. Peki Diagne, Galatasaray'da neden oynamıyor? İşte yaşananlar...

Terim'den Diagne'ye otobüs faturası

Galatasaray'da Mbaye Diagne forvette son maçlarda tercih edilmiyor. Diagne'nin nedfen oynamadığı merak ediliyor.

Sabah gazetesinin haberine göre sarı-kırmızılılarda Mbaye Diagne Trabzon yolculuğu öncesi Mbaye Diagne takım otobüsünü bekletti. Bu duruma sinirlenen Fatih Terim, tecrübeli forvet gelmeden 'Hareket' emri verdi.

Sosyal medya paylaşımı gündem olmuştu

Alanya maçı öncesinde sosyal medya paylaşımı ile tartışma yaratan Diagne bu mücadelenin kadrosunda da yer almamıştı. Fatih Terim, Senegalli oyuncu için "Hafta içi daha iyi çalışanları tercih ettim" yanıtını vermişti.

Tam olarak ne yaşandı?

11 Eylül Cumartesi günü öğlen Florya'da Trabzonspor maçına yönelik son taktik çalışmasını gerçekleştiren Galatasaray 'da Trabzon yolculuğu için tesisten hareket saati 17.00 olarak belirlendi, herkes dinlenmeye çekildi. Saat 17.00'ye yaklaşırken futbolcular teker teker otobüse binmeye başladı ancak Diagne ortalıkta yoktu. Senegalli golcünün takımı bekletmesine sinirlenen Fatih Terim, 17:05'te takım otobüsünün havalimanına hareket etmesini istedi ve Diagne'siz Trabzon yolculuğu başladı. Havalimanına Florya'dan özel aracıyla yetişen Senegalli oyuncu, burada takıma katıldı ancak Trabzonspor ve Lazio maçlarında süre verilmedi.

İlk 11'deki formasını Halil Dervişoğlu'na kaptıran 29 yaşındaki forvet, sosyal medya hesabından siyah ekran ve Halil'in babasını hedef alan garip paylaşımlar yapmaya başladı. Disiplinsiz tavırları ile kredisini tüketen Diagne son Alanyaspor maçında kadro dışı bırakıldı.