Terim'e teklif: "Gel başkan ol hocam"

10.06.2020 - 08:30 | Son Güncellenme: 10.06.2020 - 08:41

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e camia içinden, başkan olması yönünde teklifler yapıldı. Fatih Terim, Galatasaray'a başkan mı olacak? Teklife ne yanıt verdi? Galatasaray'da Terim gelişmesi...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. Fatih Terim başkan mı olacak? Başkan olması yönünde götürülen teklife ne yanıt verdi? Yaşanan gelişmeler ve detaylar...

Fatih Terim'e başkanlık teklifi Alp Yalman üzerinden gitti

Galatasaray kulisleri Fatih Terim’e götürülen başkan adaylığı teklifi ile çalkalanıyor. Camianın ileri gelenlerinin destek verdiği projede Terim’in kulübün başına geçmesi hedeflendi. Eski başkan Alp Yalman üzerinden Terim’e teklif gittiği ortaya çıktı.

Yalman'dan Terim'e: "Gel başkan ol hocam"

Skorer'de yer alan habere göre; Yalman’ın tecrübeli çalıştırıcıya, “Gel başkan ol hocam. Herkes sana destek veriyor. Kulüpteki ayrışma ve parçalanma ancak senin başkanlığında son bulabilir. Bütün Galatasaraylıların arzusu bu. Eski sporcumuz, hocamız ve divan üyemiz olarak bu koltuğa en yakışan isim sensin hocam” dedi.

Fatih Terim, şu an için uygun görmedi

Alp Yalman’dan gelen ve camianın önemli isimlerinin de destek verdiği projeyi Teknik Direktör Fatih Terim şu an için uygun görmedi.

Terim başkanlık teklifini neden reddediyor?

Ortada bir seçim olmaması, teknik direktör olarak hocanın şampiyonluk yolunda çok önemli bir görevinin bulunması ve her şeyden önemlisi Başkan Mustafa Cengiz’in sağlık durumu nedeniyle Fatih Terim’in böyle bir adımı ne şık ne de doğru bulduğu öğrenildi.

Kararını Yalman'a iletti

Terim’in bu nedenlerden dolayı böyle bir zamanda adının başkanlık için geçirilmesinden rahatsızlık duyacağını Alp Yalman’a ilettiği kaydedildi.

Terim'in başkan olmasına engel yok

Bilindiği gibi Galatasaray'da 25 yılını dolduran üyeler, Divan Kurulu Üyesi olmaya hak kazanıyor. Terim, 2013 yılında Divan Kurulu Üyesi olmuştu.

Senin için hazırladığımız haberler