Terim'in küme düşen takımlardan istediği 5 isim!

Galatasaray ezber bozmaya hazırlanıyor. Önceki yıllarda popüler futbolcuları transfer eden Galatasaray, bu kez küme düşen takımda oynayan, başarılı performansıyla dikkati çeken oyuncuları kadrosuna katmak istiyor. Fatih Terim'in Süper Lig'den istediği 5 transfer...
27 Temmuz 2020 10:02- Son Güncelleme - 27 Temmuz 2020 10:09
Google news abonelik

Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray ile ilgili bir transfer iddiası ortaya atıldı. Galatasaray, küme düşen Yeni Malatyaspor ve Kayserispor'dan hangi futbolcuları transfer etmek istiyor? Fatih Terim hangi futbolcularda ısrarcı oldu? İşte detaylar... 

Galatasaray'ın gözü Malatyaspor ve Kayserisporlu futbolcularda

Skorer'de yer alan habere göre; yeni sezon için alternatifli bir kadro kurmak isteyen Galatasaray Yönetimi, transfer politikasını belirlerken, Süper Lig’den düşen Kayserispor ve Yeni Malatyasporlu bazı isimleri listenin başına yazdı.

Lung, Mensah ve Hasan Hüseyin Acar listede

Sarı-kırmızılılar, özellikle Kayserispor’da çok başarılı bir sezon geçiren ve bu sezon en çok kurtarış yapan kaleci Lung’un yanında, Mensah ve Hasan Hüseyin Acar’la ilgileniyor.

Robin Yalçın ve Gökhan Töre konusu da masada

Aslan, Yeni Malatyaspor’dan Robin Yalçın ve Gökhan Töre’nin de transferini masaya yatırdı. Transferde maliyeti düşük isimlerle alternatifli bir kadro için kolları sıvayan Cim-Bom bu isimlerin takımlarından ayrılmasını koz olarak kullanacak.

Fatih Terim, transferde ısrarcı

Teknik Direktör Fatih Terim’in de Hasan Hüseyin Acar, Robin Yalçın ve Gökhan Töre’nin transferinde ısrarcı olduğu öğrenildi. Yerli oyuncu havuzunu genişletmek isteyen deneyimli hocanın yönetimden bu isimlerle ilgili çalışmalara başlanmasını istediği belirtildi.

Galatasaray ligi 6. sırada bitirdi

Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray, sezonu 34 maçta 56 puan toplayarak 6. sırada bitirmişti. Özellikle pandemi sebebiyle verilen aradan sonra beklenen şekilde dönemeyen ve üst üste kötü sonuçlar alan sarı-kırmızılılar, gelecek sezon maliyeti düşük ancak; kaliteli oyuncuları kadrosunda barındırmak istiyor.