"Terim'in transfer raporları sızdırıldı"

Galatasaray'ın eski yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, Fatih Terim ve yönetim arasında yaşanan gerilime dair açıklamalar yaptı. Özdoğan, "Sanırım Fatih Hoca'nın transferle ilgili verdiği raporlar bir şekilde sızdırıldı" dedi. İşte detaylar...
13 Ocak 2021 21:03- Son Güncelleme - 13 Ocak 2021 21:08
Google news abonelik

Galatasaray'ın eski yönetim kurulu üyesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, Fatih Terim'in, yönetime verdiği transfer raporunun dışarıya sızdırılmasına tepki olarak, Gençlerbirliği maçından sonra transferini istediği futbolcuların ismini açıkladığını söyledi ve Mustafa Cengiz ile mevcut yönetimin Terim ile ilgili karar alırken ve konuşurken çok dikkâtli olmaları gerektiğini belirtti.

"Terim'den bahsederken dikkatli konuşmaları gerekiyor"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Özdoğan, "Fatih Terim'in söylediği 'derin yalnızlık' sözü çok önemli. Derin yalnızlık içerisinde olan bir teknik direktörünüz var. Fatih Terim, Galatasaray'ın bir sembolüdür. Terim burada sadece yönetime serzenişte bulunmuyor. Taraftar gruplarına da serzenişte bulunuyor. Burada taraftarl gruplarına da serzenişte bulunuyor. Galatasaray sezon sonunda ekonomik ve sportif açıdan düzlüğe çıkmak istiyorsa şampiyon olmak zorunda. Ama yönetim divan kurulu toplantılarını bile protesto ediyor. Eleştiriye tahammül edemiyorlar.

Üyelere disiplin cezaları veriyorlar; sonra mahkeme bu kararları kaldırıyor. Demek ki siz bu cezaları tüzüğe uygun biçimde vermiyorsunuz. Yönetim herkesi yalnızlaştırmaya çalışıyor. Tam tersini yapmaları gerekiyor. Başkan yapacağı basın toplantısında ne diyecek bilmiyorum; ama oturup kendi durumunu düşünmesi lazım. Mayıs'ta seçim var. Başkan'ın tavrını, yapacağı açıkmalaya Galatasaray düşünecektir. Galatasaray'ın marka değeri ve Fatih Terim'i başka yerlere çekmesinler. Fatih Terim'le ilgili konuşurken çok ama çok dikkâtli olsunlar. Fatih Terim sadece bir teknik direktör değildir" dedi.

Sızdırılan transfer raporları

Prof. Dr. Özdoğan, "Fatih Terim, Gençlerbirliği maçından transferini istediği isimleri açıklamasının ardında başka şeyler var. Sanırım Fatih Hoca'nın transferle ilgili verdiği raporlar bir şekilde sızdırıldı. Dünyanın hiçbir yerinde transfer kamuoyunun önünde tartışılmaz. Fatih Hoca bu isimlerin sızdırılmasına tepki olarak futbolcu isimlerini açıkladı. Yoksa Fatih Hoca transferi kamuoyu önünde konuşmaz. Konuştuğuna göre yönetime mesaj veriyor" ifadelerini kullandı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.