Terör saldırısı sonrası ilk maç!

Paris’teki terör saldırıları sonrası Stade de France'ta düzenlenen ilk spor organizasyonda Fransa Rugby Milli Takımı, İtalya'yı 23-21 yendi.
6 Şubat 2016 19:59- Son Güncelleme - 6 Şubat 2016 19:59
Google news abonelik

Maçı uzun süre önde götüren ev sahibi ekip, 73. dakikada İtalya'nın 21-20 öne geçmesine karşın son dakikada yaptığı ataklarla maçı 23-21 kazanmayı başardı.

Yoğun güvenlik önlemleri altında oynanan maç için yaklaşık bin polis stat içinde ve dışında görev yaptı.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande da stada gelerek maçı izledi. Hollande, maç sırasında Twitter hesabından yayımladığı mesajda "Bu spor organizasyonu için Stade de France'ta bulunmak istedim. Zira hayat devam ediyor ve bize böyle seyirler sunmalı" ifadelerini kullandı.

Maçı izlemeye gelen seyirciler güvenlik önlemleriyle ilgili AA muhabirine açıklamada bulundu. Taraftarlar güvenlik önlemlerinin eksiksiz olduğunu belirtirken, bir taraftar "Stat civarında yeteri kadar güvenlik görevlisi var. Cumhurbaşkanı'nın da burada olması da bunu etkilemiştir" diye konuştu.

Paris'te 13 Kasım 2015'te Stade de France'taki Fransa- Almanya dostluk maçının oynandığı esnada stat çevresinde ve kentte düzenlenen terör saldırılarında 130 kişi hayatını kaybetmiş, 351 kişi yaralanmıştı.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!