Teşvik primi iddialarıyla gündeme gelmişti! Galatasaray...

7 Haziran 2020 13:34- Son Güncelleme - 7 Haziran 2020 13:34
Google news abonelik

Galatasaray, resmi Twitter hesabından paylaşımda bulunarak teşvik primi iddiası ile tartışma konusu olan 1986-1987 sezonu şampiyonluğunu kutladı.

Sarı kırmızılı takım sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "33 yıl önce bugün Galatasarayımız, Eskişehirspor'u 2-1 yenerek 1986-1987 sezonunu şampiyon olarak tamamladı" ifadelerini kullandı.

Mesut Bakkal'ın iddiası

Mesut Bakkal'ın iddiası

Mesut Bakkal, 'Mesut Bir Adamın Hikayesi' adlı kitabında Galatasaray'dan 1986-1987 sezonunda teşvik primi aldıklarını iddia etmişti.

Bakkal, 1986-1987 sezonunda formasını giydiği Denizlispor ile ligin sondan bir önceki haftasında İstanbul'da karşı karşıya geldikleri Beşiktaş maçı ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bir çanta içinde para geldi otele. Kişi başına düşen para bizim transfer taksidimizdem biraz fazlaydı. Maç konuşmasında söylediler; kişi başı işiker milyondu. Tam o ara yeni çıkan bir arabanın parasıydı. Büyük para. Ali İpek, genel kaptandı. O gün tam maça gidecekken Nihat Hoca, Zafer abiyi kesti. Biz de, 'Zafer abi sen bizi otelde bekle' dedik. O maça gelmedi. Bir yönetici ile 6. kata kilitledik. Maça gittik. Orada bize atlar için kullandıkları haplardan verdiler. Hatta maç içinde bizim Çingene Erhan, 'Mesut, ben kusacağım' demiş, ben de 'Yahu maç içinde nereye kusacaksın' yanıtını vermiştim." (MESUT BAKKAL'DAN TEŞVİK İDDİASI HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ)

Denizlispor söz konusu karşılaşmada Beşiktaş ile 1-1 berabere kalmıştı.

Beşiktaş şampiyonluğu istedi

Beşiktaş, Mesut Bakkal'ın kitabındaki ifadeler sebebiyle 1986-1987 şampiyonluğunun kendileri lehine tescil edilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunmuştu.

Galatasaray mahkemeye verdi

Galatasaray mahkemeye verdi

Galatasaray ise kitaptaki ifadelerin iftira niteliğinde asılsız iddialar olduğunu belirterek Mesut Bakkal'ı mahkemeye verdiğini duyurmuştu.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.