• Diğerleri

TFF, 2. ve 3. Liglerde son kararını verdi

Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva'da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yaptı.
30 Haziran 2020 20:20- Son Güncelleme - 30 Haziran 2020 20:22
Google news abonelik

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), kulüplerden gelen talep doğrultusunda TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar verdi.

Toplantı sonunda liglerin nasıl tescil edileceği kararı TFF'ye bırakıldı.

Yapılan açıklama şu şekilde:

Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu'na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar vermiştir.
 
TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.
 
Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz.
 
Türkiye Futbol Federasyonu

Kulüplere anket yapıldı

Kulüplere anket yapıldı

TFF, koronavirüs arası sırasında 2. ve 3. Ligdeki takımlara sezonun devam edip etmemesi konusunda bir anket yapmıştı. Yapılan anket sonucunda ankete katılan 2. ve 3. Lig takımlarının %90'nı sezonun devam etmemesini istediğini belirtmişti.

89 kulübün 79'u sezonun geri kalanını oynamak istememişti.

TFF ankete bakmadı, tarih verdi

Anket yapılmasına rağmen TFF Başkanı Nihat Özdemir; Süper Lig ve TFF 1. Lig'in yeniden devam edeceği tarihleri açıklamasının ardından 2. ve 3. Lig'lerin de yeniden başlayacağı tarihi açıklamıştı.

Takımların oynamak istememesine karşın TFF, Mayıs ayında yaptığı açıklamada, TFF 2 . Lig ve 3. Lig ile Bölgesel Amatör Lig maçlarının 18 Temmuz'da başlayacağını açıklamıştı.

Bir bildiri daha geldi

Bunun üzerine 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği, TFF'ye bir bildiri daha yayınladı. Yayınlanan son bildiride 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği, %90'luk bir irade konmasına rağmen kulüplerin yok sayıldığını vurgularken, 2. ve 3. Liglerin neden oynanmaması gerektiğini madde madde açıklamıştı. (BİLDİRİNİN TAMAMINI BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ)

RB Leipzig - Freiburg (1-1) - Maç Özeti - Bundesliga 201/20