TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'den Alanyaspor’a Ziyaret

Ali Bozkurt
09.01.2023 - 19:49 | Son Güncellenme: 09.01.2023 - 20:03

TFF Mehmet Büyükekşi, Futbol Akademileri projesi kapsamında sürdürdüğü ziyaretlerine Alanyaspor Kulübü ile devam etti. İşte açıklamalar ve detaylar...

AJANSSPOR HABER

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Süper Lig ekiplerinin tesislerini gezmeye devam ediyor. Büyükekşi'nin yeni durağı bu sefer Alanyaspor oldu. TFF Başkanına eşlik olarak TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Hamit Altıntop, Talat Papatya, Ramazan Üçdan, Cengiz Erdem ve Habil Yazıcı’nın yanı sıra UEFA Teknik Gelişim Sorumlusu Frank Ludolph, UEFA Teknik Gelişim Danışmanı Les Howie ve TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or’un da yer aldı. 

Alanyaspor’un Cengiz Aydoğan Tesisleri'ni gezerek incelemelerde bulunan Mehmet Büyükekşi, Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu toplantıda, turuncu yeşilli kulübün altyapı çalışmaları hakkında bilgi aldı. 

“Kulüplerimizin sürdürülebilirlik konusunda adım atmasını bekliyoruz”

TFF Başkanı, Futbol Akademisi projesiyle Süper Lig kulüplerine akademi zorunluluğu getireceklerini belirterek, “Bu projemiz kapsamında Süper Lig kulüplerini ziyaret etmeye devam ediyoruz. Kulüplerimizin sürdürülebilirlik konusunda adım atmasını bekliyoruz. Taşıma su ile değirmen dönmüyor. Yurtdışından pahalı futbolcu getirmek yerine, yurtdışından altyapı antrenörü yetiştirecek hoca getireceğiz. Aynı müfredat ile tüm kulüplerimizde aynı akademi projesi kapsamında 4000 futbolcuyu sporcu havuzumuza katmak istiyoruz. Getireceğimiz hocaların ilk 6 ay ücretlerini biz ödeyeceğiz. Kulüplerimiz için 2400 m² tesis en az 3 saha, 6000 m² tesis en az 5 saha gibi kriterler getireceğiz. Haftaya Belçika, Hollanda, Almanya, Portekiz, İspanya’ya yapacağımız seyahatler ile bu ülkelerin milli takım akademilerini ve altyapısı en iyi ikişer kulüplerinin altyapılarını ziyaret edeceğiz. Böylece Türkiye’ye en uygun modeli yaratmayı planlıyoruz. Proje kapsamında 2023-24 sezonunda Süper Lig’de ve 2024-2025 sezonunda TFF 1. Lig’de olmak üzere toplam 40 Futbol Akademisi’nin kurulmasını hedefliyoruz.” dedi.

İlgini Çekebilir
Ersun Yanal, TFF Başkanı'na gitti
Habere Git

“Nisan -Mayıs gibi futbolumuzun strateji planını çıkartacağız”

En önemli gündemlerinin Fair Play olduğunun altını çizen TFF Büyükekşi, “Futbol bir spor, savaş değil. Futbolumuzda Fair Play ruhunu hakim kılmak için de çalışacağız. KPMG ile anlaşarak Türk Futbolunun yol haritasını çıkarmak için stratejik plan çalışıyoruz. Ölçmüyorsanız yönetemezsiniz. Futbolcular, teknik direktörler, başkanlar, yöneticiler, taraftarlar, bankalar yani futbolun tüm unsurları ile çalıştaylar yapacağız. İlk çalıştayımızı önümüzdeki Cuma Riva’da yapacağız. Nisan-Mayıs gibi strateji planımız çıkacak. Bunu federasyon yapmayacak. Bunu hepimiz birlikte yapacağız. Bu konuda kulüplerimize çok iş düşüyor.” şeklinde konuştu.

 Çavuşoğlu: “Futbolda kötü giden şeylerin sorumlusu TFF ve MHK’dır algısını değiştirmeliyiz”

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin ziyateri için güzel dileklerini ileten Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, “Sayın Mehmet Büyükekşi, Alanyaspor’u ziyaret eden ilk TFF Başkanı oldu. Şeref verdi. Futbolda kötü giden şeylerin sorumlusu TFF ve MHK’dır algısını değiştirmeliyiz. Kulüpler de sorumluluk almalı.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çavuşoğlu, Büyükekşi’ye forma hediye etti

Ziyaretin sonunda Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye adının yazılı olduğu 27 numaralı Alanyaspor forması hediye etti.

İlgini Çekebilir
TFF'den kulüplere destek müjdesi: "Ciddi kolaylıklar sunmayı amaçlıyoruz"
Habere Git

Kulüp ziyaretleri devam edecek

Daha önce Trabzonspor, Bitexen Giresunspor, 1461 Trabzon, Altınordu, Galatasaray, Fraport TAV Antalyaspor, İstanbul Başakşehir FK ve Beşiktaş kulüplerini ziyaret eden Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Futbol Akademileri projesi kapsamındaki incelemelerine Süper Lig'in diğer kulüplerine yapacağı ziyaretlerle devam edecek.

Senin için hazırladığımız haberler