TFF Bein Sports'u yalanladı, mahkeme yolu gözüktü!

18.12.2020 - 21:45 | Son Güncellenme: 18.12.2020 - 21:45

Son dakika spor haberleri... Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'den yayıncı kuruluş ile ilgili bir açıklama geldi. Gün içinde Bein Sports, gerekli ödemelerin yapıldığını belirten bir açıklama paylaşmıştı. Kulüp Birliği ise Bein Sports'un ödeme yükümlülüklerini yerine getirmemesinden dolayı maçların ilk 1 dakikasında protesto yapacağını duyurmuştu. Tüm bu gelişmeler üzerine. TFF'den Bein Sports'un ödemeleri hakkında bir son dakika açıklaması geldi. İşte detaylar...

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan "yayıncı kuruluş" açıklaması geldi. 

Yapılan açıklamada  'Digiturk, 2020/21 sezonunda bugüne kadar oynanmış tüm karşılaşmalara ilişkin naklen yayın lisans bedelini TFF'ye tam olarak ödemiştir' ifadesinin gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

"Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve 1. Lig Futbol Kulüpleri Birliği Derneği'nin ortak kamuoyu duyurusu ile akabinde yayıncı kuruluş Digiturk beIN MEDIA GROUP’un yaptığı açıklama Federasyonumuz tarafından dikkatli bir şekilde takip edilmiştir.

Çok açık bir şekilde bilinmesini isteriz ki, 2020/21 sezonu yayın hakları bedeli üzerinde prensip olarak varılan ve kamuoyunda da yer alan tutar göz önünde bulundurulduğunda dahi, Digiturk beIN MEDIA GROUP, 2020/21 sezonuna ilişkin ana sözleşme hükümlerine göre yapması gereken ödemelerin tamamını ifa etmemiştir. Dolayısıyla henüz üzerinde mutabakat sağlanmamış olmasına rağmen yayıncı kuruluşun açıklamasında belirtmiş olduğu 'Digiturk, 2020/21 sezonunda bugüne kadar oynanmış tüm karşılaşmalara ilişkin naklen yayın lisans bedelini TFF'ye tam olarak ödemiştir' yönündeki açıklaması gerçeği yansıtmamaktadır.

Tüm taraflar açısından büyük hassasiyet taşıyan konu Türkiye Cumhuriyeti Kanunları ve hukuk çerçevesinde Federasyonumuz tarafından kapsamlı bir şekilde değerlendirilmekte olup gerekli açıklamalar kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

Bein Sports'un gün içinde yaptığı açıklamada, "Digiturk olarak, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve 1'inci Lig Futbol Kulüpler Birliği Derneği tarafından yapılan açıklamayı büyük şaşkınlıkla karşıladık. Buna göre Digiturk, 2020-2021 sezonunda bugüne kadar oynanmış tüm karşılaşmalara ilişkin naklen yayın lisansı bedelini TFF'ye tam olarak ödemiştir'' ifadelerine yer vermişti.

Bein Sports'un açıklamaların tamamını okumak için tıklayınız

Yayıncı kuruluş protesto edildi

Kulüpler Birliği, yayıncı kuruluşun ödemeleri aksatması nedeniyle bu hafta oynanacak Süper Lig ve 1. Lig maçlarının başında oyuncuların 60 saniye mücadele etmeyeceğini duyurdu.

Kulüpler Birliği'nden yapılan açıklamada, "Süper Lig ve 1. Lig kulüpleri olarak Süper Lig'in 13. haftasında ve TFF 1. Lig'in 15. haftasında oynanacak tüm müsabakalarda başlama düdüğüyle birlikte bütün futbolcular 60 saniye süresince mücadele etmeyerek protesto eyleminde bulunacaktır'' denildi.

Süper Lig'in 13. haftasında oynanan Karagümrük - Galatasaray maçı ile de protesto sahne aldı.

Hakem Mustafa Öğretmenoğlu'nun başlangıç düdüğünü çalmasının ardından iki takım futbolcuları da 1 dakika boyunca mücadele etmedi.

 
Senin için hazırladığımız haberler