TFF Eski Başkanı Kemal Ulusu'dan flaş sözler: "Protesto ediyorum, oraya gitmeyeceğim"

30 Mayıs 2019 15:51- Son Güncelleme - 30 Mayıs 2019 18:51
Google news abonelik

Türkiye Futbol Federasyonu Eski Başkanı Mustafa Kemal Ulusu, yapılacak seçim öncesi flaş bir açıklamaya imza attı. Nihat Özdemir’in yeni TFF Başkanı olduğunu dile getiren Ulusu, protesto hakkını kullanacağını ve Genel Kurul Toplantısı’na gitmeyeceğini ifade etti.

Kemal Ulusu'dan Radyospor'da flaş sözler

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Kemal Ulusu’nun açıklamaları şu şekilde:

Kemal Ulusu: “Nihat Özdemir bu işin altından kalkamaz”

Kemal Ulusu: “Nihat Özdemir bu işin altından kalkamaz”

Nihat Bey için karar verilmiştir. Şu anda da bence TFF başkanıdır. Ama başarılı olacağını düşünmüyorum. Neden? Fenerbahçe ve TFF’de görev yaptığı dönemleri takip ettik. Fenerbahçe kötüye gitti, Türk futbolu da dibe vurdu. Futbol başka bir iş, inşaat başka bir iş. Herkes kendi işini yapmalı. Değerli bir insandır, dostumdur. Ama dost acı söyler. Bu işin altından kalkacağını düşünmüyorum. Hep aynı ekipten geliyorlar. Ne oluyor? Milli Takım maç oynandığında insanlar milli maçın olacağından haberi yok.

Kemal Ulusu: “Faruk Süren gibi işi bilenler TFF Başkanı olmalı”

Kemal Ulusu: “Faruk Süren gibi işi bilenler TFF Başkanı olmalı”

Türk futbolu artık yönünü değiştirmeli. Futboldan gelen isimler TFF’yi yönetmeli. Mesela; Faruk Süren TFF Başkanı olabilir. Bu işi bilen biridir. İş adamlarına saygı duyuyorum ama önce işleriyle alakadar olsunlar. Bu işleri bilmeyen yöneticiler kulüpleri de TFF’yi de zor duruma sokuyor.

Kemal Ulusu: “Protesto ediyorum, kongreye gitmeyeceğim”

Kongreye gitmeyeceğim. Bir delege olarak protesto edeceğim. Bugüne kadar hepsine gittim. Ama ilk kez gitmeyeceğim. Neden gideyim? Gidip el kaldırıp geri mi döneyim? Protesto ediyorum ve gitmiyorum. Ama her şeye rağmen de Nihat Özdemir’e başarılar diliyorum. Umarım işi bilenleri göreve getirir. İşinin çok zor olduğunu ve başarılı olamayacağını düşünüyorum. Bu işi bilen insanlar göreve gelmeli.