TFF, Milli Takımlardaki 9 Kişinin İşine Son Verdi

İsa Kethüda
04.02.2023 - 20:13 | Son Güncellenme: 04.02.2023 - 20:19

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas'ın işine son veren TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, 9 kişiyi daha gönderdi. İşte o isimler ve görevleri.

AJANSSPOR-ÖZEL HABER

Haziran 2023'te olağan seçim olsa da Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, kurumda operasyonlarına ara vermeden devam ediyor. Büyükekşi'nin Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas ile yollarını ayırmasından sonra 9 kişiyle daha veda edildi. 

Tolunay Kafkas'ın ekibi dağıtıldı

Ajansspor'un elde ettiği bilgilere göre TFF yönetimi, Kafkas'ın ardından Genç Milli Takımlar'ın çeşitli kademelerinde görev alan Hami Mandıralı, Şenol Ustaömer, Turhan Sofuoğlu, Sinan Turhan, Mehmet Hacıoğlu, Mehmet Yıldırım, Bülent Akyıldız, Mert Giray ve Cenk Balcı ile yollar ayrıldı. Böylece Tolunay Kafkas'ın ekibi büyük ölçüde dağıtıldı.

Şenol Ustaömer'in 18 yıllık görevi bitti

Şenol Ustaömer, uzun yıllardırdır bünyesinde yer aldığı TFF'de son olarak Genç Milli Takımlar Sorumlu Yardımcısı olarak görev yapıyordu. 2005'te U20 Milli Takım'ın teknik direktörü olarak TFF'de çalışmaya başlayan Ustaömer, birçok yaş grubunda hocalık yaptı. Eski Trabzonspor ve Fenerbahçeli futbolcu 2021'e kadar U19 Milli Takamı'nı yönetti.

İlgini Çekebilir
ÖZEL - Tolunay Kafkas görevden alındı!
Habere Git

Hami Mandıralı'nın scoutluğuna son

Ağustos 2020 yılından yana TFF bünyesinde scout olarak görev yapan Trabzonspor'un efsane isimlerinden Hami Mandıralı, önce U21 ve A Milli Takım için scout ekibinde yer aldı. Mandıralı'nın TFF'deki ikinci serüveni yaklaşık 2.5 yıl sürdü. Mandıralı, 2008-09 döneminde 5 ay U21 Milli Takımı'nı yönetmişti.

Fenerbahçe efsanesi Turhan Sofuoğlu

Yaklaşık 8 yıldır TFF'de çalışan Fenerbahçe'nin 103 gollü kadrosunun efsane isimlerinden Turhan Sofuoğlu, U15, U16 ve U17 Milli Takımları çalıştırdı. Sofuoğlu son olarak Ümit Milli Takım ve Genç Milli Takımlar Oyuncu ve Maç İzleme Antrenörü olarak görev yapıyordu.

Mehmet Hacıoğlu 6 ayrı yaş grubu çalıştırdı

TFF'nin sözleşmesini sona erdirdiği bir diğer tanınmış isim Mehmet Hacıoğlu da 2012 yılından beri milli takımlar için çalışıyordu. Millilerin altı ayrı yaş kategorisinde antrenörlük yapan Hacıoğlu, son olarak Genç Milli Takım Antrenörü sıfatıyla çalışıyordu.

İlgini Çekebilir
Rıdvan Dilmen: "Şenol Güneş anlık kararlar veriyor"
Habere Git

Görevine son verilen diğer isimler

İşine son verilen diğer isimlerin son pozisyonlarıysa şöyleydi: Sinan Turhan: Ümit Milli Takım ve Genç Milli Takımlar Oyuncu ve Maç İzleme Antrenörü, Mehmet Yıldırım: Genç Milli Takımlar Antrenörü, Bülent Akyıldız: Ümit Milli Takım Yardımcı Antrenörü ve Genç Milli Takımlar Oyuncu ve Maç İzleme Antrenörü, Mert Giray: Atletik Performans Antrenörü ve Cenk Balcı: Genç Milli Takımlar İdari İşler Uzmanı...

Hamit Altıntop operasyonu 2 yıldır bekleniyordu

İşlerine son verilen bu 8 ismin başında yer alan Tolunay Kafkas'ın görevine son verildiği haberini de ilk kez dün Ajansspor verdi. Özellikle Stefan Kuntz'un göreve gelmesiyle birlikte Milli Takımlar'dan sorumlu yönetici Hamit Altıntop'un Genç Milli Takımlar'da bir operasyon yapması bekleniyordu. Yaklaşık 2 yıldır beklenen operasyon ancak iki gün önce gerçekleştirildi.

Senin için hazırladığımız haberler