"TFF ligleri tescil edebilir"

2 Nisan 2020 15:21- Son Güncelleme - 2 Nisan 2020 15:27
Google news abonelik

TFF ligleri tescil edecek mi? Trabzonspor şampiyon mu ilan edilmeli? Koronavirüsün futbola etkileri nasıl olacak?

Radyospor'da Yeşil Koltuk programında Can Çobanoğlu'nun sorularını yanıtlayan Avukat Hüseyin Karaahmetoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

TFF ligleri tescil edebilir!

"Koronavirüs olayı 7/24 konuşuluyor. Bu virüsün tedavisi ve aşısı yok. Herkes çaresiz bir şekilde ne olacağını bekliyor. Ben insanların yaşama hakkını göz önünde bulundurarak sözlerime başladım. İnsanların yaşam hakkı için devletler gerekli tedbirleri almalı. Ben hiçbir insanın ölmesini istemiyorum. Ben geçen gün bir MHK üyesiyle görüştüm. İstanbul'da 1 haftada 1200 maç oynanıyor. Bu maçların hakem atamaları da var. Ben bu durum üzerine düşündüm. Ligler oynanamasa ne olur. TFF tailmatalarını inceledim. Burada 80. Madde şöyle diyor: "TFF mücbir sebepleri göz önünde bulundurarak ligleri tescil edebilir." Koronavirüs önlenemeyen bir salgındır ve mücbir sebeptir. Dünya Sağlık Örgütü bunu açıkladı. TFF 80. maddeye dayanarak liglerin oynanamayacağına karar vererek ligleri tescil edebilir."

 

 

 

Futbolculara köle muamelesi yapılıyor!

"TFF buna cesaret edemiyorsa ne yapmamız lazım? O zaman bütün kulüplerin görüşünü alıp bir genel kurul yapılabilir. Risk almak isteyenler oynamak istiyorsa bunun sorumluluğunu onlara verip oynayabiliriz. Futbolun önemli isimleri bu virüse yakalandı. Abdurrahim Albayrak'ın sesindeki neşeyi göremedim. Futbol maçlarının oynanmasını isteyenler futbolculara köle muamelesi yapıyor."

 

Bu sezonun emeği yok mu sayılacak?

Bu sezonun emeği yok mu sayılacak?

"Gerekirse burada 1-2 sene oynamayalım ancak bu sezon için ortada bir emek var. Bu emek yok mu sayılacak? 80. maddeye göre liderler şampiyon ilan edilebilir. Küme düşmeyi kaldırırsın ve gelecek sezon 4 takımı düşürürsün. Ligi de 20 takıma bağlarsın. Ben bir çözüm önerisi getirdim. Burada maçların oynanmasını isteyenler olası bir ölümün vebalini üstlenmeli. TFF bu sezonu yok sayabilir. Avrupa'ya gönderilecek takımların belirlenmesi için liglerin bu şekilde tescil edilmesi gerekiyor. Ben liglerin oynanacağını düşünmüyorum. Burada benim için önemli olan futbolcuların görüşleridir. Futbolcular burada tehlike altında nasıl dokunmadan futbol oynayacak? Futbolcuyu tekrar oynatmak için belirli bir süreye gerek var. Ben bunu psikolojik ve fiziksel olarak söylüyorum. Servet Yardımcı elini taşın altına koyup ligleri tescil edebilir."

 

Bu gol nasıl kaçar