TFF: "Transfer Ve Tescil Döneminin Uzatılması İçin FIFA'ya Başvurduk"

İsa Kethüda
08.02.2023 - 14:55 | Son Güncellenme: 08.02.2023 - 15:00

Türkiye Futbol Federasyonu, transfer ve tescil döneminin uzatılması için FIFA'ya başvurduklarını ve onay beklediklerini açıkladı. İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), transfer ve tescil döneminin on gün daha uzatılması için FIFA'ya başvurduklarını ve onay beklediklerini duyurdu.

Transfer ve tescil dönemi 8 Şubat 2023'te sona eriyordu

TFF'den yapılan açıklamada, "FIFA'nın Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın ulusal düzeyde de bağlayıcı olan düzenlemelerine uygun olarak; profesyonel futbolculara ilişkin 2022-2023 futbol sezonu ikinci transfer ve tescil dönemi maksimum 28 gün olacak şekilde 12 Ocak 2023 - 8 Şubat 2023 tarihleri arasında belirlenmişti.

TFF transfer döneminin uzatılması için FIFA'ya başvurdu

Ancak, ülkemizde yaşanan deprem felaketleri nedeniyle milli yas ilan edilerek 10 ilimizde OHAL kararı alınması sebebiyle; Federasyonumuz transferde olumsuzluklar yaşanmaması adına 06.02.2023 tarihinde FIFA'ya resmi bir şekilde başvuru yaparak, içinde bulunduğumuz transfer döneminin uzatılmasını talep etmiştir. 

İlgini Çekebilir
AFAD: 8 bin 574 vatandaşımız hayatını kaybetti
Habere Git

TFF, FIFA'dan onay bekliyor

FIFA ile yapılan görüşmelerde transfer döneminin on gün süreyle uzatılmasına ilişkin sözlü olarak onay alınmış olup, yazılı onay süreci beklenmektedir" ifadelerine yer verildi. 

İlgini Çekebilir
Gökhan Zan isyan etti! Yüzlerce vinç 2 gündür boş boş yatıyor
Habere Git
bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler