AjanssporAjansspor uygulamasını indir

TFF = Türkiye Geri Vites Federasyonu

Ajansspor Editör
Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 17 May 2021 - 13:51 / Son Güncelleme : 17 May 2021 - 14:44

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yeninden daha önce verdiği bir kararın tersini uygulamak zorunda kaldı. Ziraat Türkiye Kupası'nın seyircili yapılabileceği daha öncesinde belirtilmişti ancak seyircisiz oynanacağı resmi olarak açıklandı. İşte detaylar...

TFF = Türkiye Geri Vites Federasyonu

Hüseyin ÖZKÖK - AJANSSPOR

Tarih 9 Mayıs 2021 Türkiye Futbol Federasyonu TFF'den açıklama;

"Fraport-TAV Antalyaspor ile Beşiktaş arasında Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu'nda 18 Mayıs Salı günü oynanacak Ziraat Türkiye Kupası finaline stat tribün kapasitesinin üçte 1'i oranında seyirci alınacaktır."

Tarih 17 Mayıs 2021. Yani bugün. Ziraat Türkiye Kupası Finalinin 1 gün öncesi TFF'den açıklama;

"Kademeli Normalleşme Tedbirleri genelgesi kapsamında, İzmir Gürsel Aksel Stadyumu'ndaki final müsabakası için her iki kulübümüze de 250'şer kişilik kontenjan ayrılmıştır.” 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, göreve geldiğinden bu yana sayısız açıklama yaptı. Geçmişte yaptığı o açıklamalarından birinde aldıkları kararlar için “biz bu kararları laf olsun diye almıyoruz” demişti. Oysa özellikle pandemi döneminde defalarca yaptığı “şu tarihte şu oranda statlara seyirci alınacak” açıklamalarının tamamında geri adım atmak zorunda kaldı. Bunun en son örneği ise Fraport-Antlayaspor ile Beşiktaş arasında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası Finali için açıklanan üçte bir oranında seyirci yerine kulüp başına 250'şer seyirci alınacağı açıklaması oldu.

Nihat Özdemir'in “küme düşmeyi kaldırırsak bunu dünyaya anlatamayız” demesi sonrası küme düşmenin kaldırılış açıklamasını kendisinin yapması, Şampiyonlar Ligi finali için “kuzu kuzu gelip oynayacaklar” demesine karşın finalin Porto'ya alınması, yabancı sayısını indireceğiz açıklamasına karşın sayının 14'te kalması hatta 16'ya çıkartılması Özdemir'in skandal açıklamalarının en ciddi örnekleri oldu.