Toplantıda kavga çıktı mı? TFF'den açıklama geldi

Son dakika spor haberleri.. TFF ve Kulüpler Birliği toplantısında Fenerbahçe yöneticisi Alper Pirşen ve federasyon yöneticisi Erhan Kamışlı arasındaki diyalog hakkında açıklama geldi. Alper Pirşen ve Erhan Kamışlı arasında ne yaşandı? İşte detaylar...
23 Ekim 2020 19:39- Son Güncelleme - 23 Ekim 2020 19:44
Google news abonelik

Türkiye Futbol Federasyonu, TFF ile Süper Lig Kulüpler Birliği Vaklı arasında 21 Ekim 2020 tarihinde Riva'da gerçekleştirilen toplantı hakkında çıkan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde TFF ile Kulüpler Birliği Riva'da 4 saat süren bir toplantı yaptı. Maçların seyircili oynanması, Spor Yasası gibi konuların da konuşulduğu toplantıda en önemli madde ise yayıncı kuruluş Bein Sports ile olan anlaşmazlık oldu. 

Fenerbahçe’de başkan Ali Koç’un yerine toplantıya katılan yönetici Alper Pirşen’in federasyon payı ile ilgili sözlerinin ardından TFF yöneticisi Erhan Kamışlı ile arasında bir gerginlik yaşandı. TFF, bu konu hakkında bir açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada Fenerbahçe yöneticisi Pirşen’in "Usulsüz işlem yapıyorsunuz?" sözlerini, TFF yöneticisi Erhan Kamışlı'nın "Sözünüzü geri alın, biz usulsüz işlem yapmayız, her şey kanun, statü ve talimatlara uygun şekilde yapılmaktadır" şeklinde yanıt verdiğini belirtildi.

İşte federasyondan yapılan açıklama:

''Medyada, TFF ile Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı arasında 21 Ekim 2020 tarihinde Riva'da gerçekleştirilen toplantıda Federasyonumuzun yayın hakları payı ile ilgili TFF Başkan Vekili Sayın Erhan Kamışlı'ya atfen çeşitli diyalogları içeren bir haber yer almıştır.  

Söz konusu toplantıda herhangi bir gerilim yaşanmamış olup, Fenerbahçe temsilcisinin "Usulsüz işlem yapıyorsunuz?" söylemi üzerine Sayın Erhan Kamışlı'nın "Sözünüzü geri alın, biz usulsüz işlem yapmayız, her şey kanun, statü ve talimatlara uygun şekilde yapılmaktadır" şeklinde yanıtı olmuştur. Sonrasında Başkan Vekilimiz Sayın Mehmet Baykan tarafından TFF kanununda yer alan şekliyle naklen yayın gelirlerinden TFF payı ve kesintiden sonra kalan kısmın nasıl dağıtılacağına ilişkin TFF'ye ait olan yetkiler konularında açıklamalar yapılmıştır. Her iki Başkan Vekilimizin bilgilendirmelerine ilişkin başta Kulüpler Birliği Başkanı Sayın Mehmet Sepil olmak üzere toplantıda bulunan kulüplerimizin değerli temsilcileri teşekkürlerini ve memnuniyetlerini ifade etmişlerdir. 

Bunun dışındaki ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır. Kapalı bir toplantı sonrası hiç de etik olmayan bir davranış ile bilgi sızdırması yapanların hiç olmazsa içeriğe ilişkin dürüst davranmalarını beklemek en doğal hakkımızdır ama maalesef bununda olmadığını üzülerek görmekteyiz. 

Kamuoyunun bilgi ve dikkatine saygıyla duyurulur.''