TFF, VAR kayıtlarının ne zaman yayınlanacağını açıkladı! Yarın saat...

Özgür Koç
19.02.2024 - 15:04 | Son Güncellenme: 19.02.2024 - 15:16

Türkiye Futbol Federasyonu, Trendyol Süper Lig’in 26. haftasında oynanan maçlardaki VAR kayıtlarının yayınlama zamanını duyurdu. Detaylar haberimizde...

TFF, VAR kayıtlarının ne zaman yayınlanacağını açıkladı! Yarın saat...

AJANSSPOR - HABER

Türkiye Futbol Federasyonu'nun VAR kayıtlarıyla ilgili uygulaması yarın hayata geçiyor.

Kayıtlar sesli ve görüntülü olarak kamuoyu ile paylaşılacak

Trendyol Süper Lig'de 26. haftadan itibaren maçın hakeminin VAR monitörüne çağrıldığı pozisyonların kayıtları sesli ve görüntülü olarak kamuoyu ile paylaşılması uygulaması yarın başlıyor. 

Yarın saat 20.00'de yayınlanacak

TFF'den yapılan açıklamaya göre; Süper Lig’in 26. Haftasının SAHADA İNCELEME yapılan VAR KAYITLARI 20 Şubat Salı günü (yarın) saat 20.00’de TFF YouTube kanalından yayınlanacak.

VAR kayıtlarının açıklanması uygulasıyla ilgili TFF'den daha önce yapılan açıklama şöyleydi:

'Türkiye Futbol Federasyonu; Yarı Otomatik Ofsayt Sistemi, Yabancı TV Hakem Gözlemciliği uygulamalarının ardından VAR kayıtlarıyla ilgili uygulamayı da hayata geçiriyor.

Süper Lig'de 26. haftadan itibaren maçın hakeminin VAR monitörüne çağrıldığı pozisyonların kayıtları sesli ve görüntülü olarak kamuoyu ile paylaşılacak.

On Field Review (OFR), Sahada İnceleme olarak tanımlanan, yani sadece maçın hakeminin VAR monitörüne gidip izlediği pozisyonlar için bu uygulama geçerli olacak. 

Süper Lig maçlarında maçın hakeminin VAR monitörüne gittiği pozisyonların görüntüsü ve konuşmaları, haftanın tüm müsabakalarının tamamlanmasından bir gün sonra TFF Youtube kanalı ve Facebook hesaplarından kamuoyu ile paylaşılacak."

Senin için hazırladığımız haberler