TFF yöneticisinden hakem itirafı

25 Şubat 2020 14:53- Son Güncelleme - 25 Şubat 2020 14:53
Google news abonelik

Süper Lig'de geride kalan her haftanın ardından hakem kararları tartışma konusu olurken, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yöneticisinden dikkat çeken bir hakem itifarı geldi.

Bir dönem TFF 1. Lig ekiplerinden Giresunspor'da başkanlık görevi yürüten ve 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanlığı da yapan Mustafa Temel Bozbağ, yaptığı açıklamada hakemlerin formsuz olduğunu dile getirdi.

Nihat Özdemir başkanlığındaki TFF Yönetim Kurulu'nda yedek üye olarak görev alan Bozbağ, hakemlerin durumunu değerlendirdi.

Mustafa Temel Bozbağ hakemler hakkında neler dedi?

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Mustafa Temel Bozbağ, "Hakemler bu sezon çok formsuz. İnşallah bir an önce bu formsuz dönem geçer. Burada kimsenin art niyeti yok, bunu da hakemlerimiz için düşünmek insafsızlık olur." ifadesini kullandı.

TFF 1. Lig'e VAR gelecek mi?

Bozbağ ayrıca VAR uygulaması ile ilgili de görüşlerini dile getirdi ve "1. Lig Kulüpler Birliği, VAR konusunda talepte bulunacak. Bizler de bunun kararını vereceğiz. 1. Lig'e VAR'ın gelmesi lazım. 1. Lig'de gelecek sezon VAR olabilir. Süper Lig'de VAR uygulaması kullanıyorsa 1. Lig'de de kullanılmalı." diye konuştu.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılmaz.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!