• Diğerleri

TFF zaten istifa edecek

24 Mart 2020 18:54- Son Güncelleme - 24 Mart 2020 18:58

Burhan Can Terzi - Ajansspor Özel

Galatasaray Divan Kurulu üyesi ve eski yönetici Prof. Doktor Ahmet Özdoğan, Ajansspor'a özel açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terin ve ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak'ın koronavirüs testinin pozitif çıkmasını ve bir haftalık süreci değerlendiren Özdoğan, “Fatih Terim her zamanki gibi koronavirüs konusunda da Galatasaray'ın içinden çıkmış insan olarak önderlik yaptı. Ve bu süreçte maç oynanmasının ne kadar yanlış olduğunu belirterek spor müsabakalarının oynatılmasına karşı çıktı. Artış devam etmese ülke genelinde hâlâ oynatmaya devam edeceklerdi. Fatih Hoca ve biz Galatasaray camiası olarak ne dersek diyelim bu tehlikeyi Türkiye Futbol Federasyonuna anlatamadık. Bilim kuruluna vurgu yaptılar. Bilim kurulu okulları kapatırken, bilim kurulu çok ciddi kararlar verirken, Türkiye Futbol Federasyonu'na tutup da seyircisiz oynayın demesinin mümkün olacağını düşünmüyorum. Hem de Türkiye Futbol Federasyonu burada neye hizmeti onu da bilmiyorum. Şimdi sanılıyor ki gençlere bir şey olmaz. Hayır efendim gençler için çok tehlikeli. Gençler taşıyıcı durumunda çünkü. Şöyle düşünün bu virüs insan olmadan bir şey yapamaz. Yapması mümkün değil. Yani yürüyen virüs değil, yürüyen insan. Dolayısıyla insan izolasyonu olması lazım. İnsan izolasyonu nasıl olacak insanları ayrı tutacaksınız. Türkiye'de spor özellikle de futbol çok ilgi çekiyor. Siz seyircisiz oynatıyorsunuz bütün kahveler insanla doluyor. Böyle bir durumu bildiğiniz halde bu kararı nasıl alabildiniz?” ifadelerini kullandı.

Bu suç TFF'ye ait

“Fatih Hoca'ya günah değil mi, illa Fatih Hoca'nın coronavirüse yakalanması mı gerekiyordu önemini anlamanız için” diyen Galatasaray Divan Kurulu üyesi, “Fatih Hoca maça kendi inisiyatifinde çıkmadı, maç oynanacak emri verildi, maça çıkmaya mecbur kaldı. Bilim dışı bir şey yaptırdılar. Şimdi soruyorum Türkiye Futbol Federasyonu; Türkiye Ligleri'nde kaç kişi coronavirüs oldu? Kaç sporcu, kaç hakem, kaç gazeteci? Birisi bunun bana cevabını verecek. Bu tamamen Türkiye Futbol Federasyonu'na ait bir suçtur. O federasyonda kimler varsa Türk halkı onları unutmaz. Oraya imza atan adamların hiçbirini unutmaz halk. Sadece Nihat Özdemir değil o yönetimde karar veren kim varsa aynı derecede sorumludur” dedi.

Bir daha televizyona çıkarılmamalılar

Bir daha televizyona çıkarılmamalılar

Türkiye Futbol Federasyonu'na gelen istifa çağrılarına değerlendiren Ahmet Özdoğan, “TFF zaten istifa etmeli ama yetmez. Bu anlayışta olanları Türk sporundan uzaklaştırmamız lazım. Basketbol federasyonuna da bakmamız lazım. O da kabul edilebilir bir şey değil. Okullar tatil olduğu gün herkes pardon diyecekti. Pardon burada durduk diyecekti. Okullar tatil olduğunun günün ertesi günü geç kalınmıştı. TFF zaten istifa edecek de ben o zihniyetin gitmesi lazım. Nihat bey gitti, bazıları gitti, o yapının içinde kalanlar gitmediği sürece bu anlayış hiç değişmeyecek demektir. Kesinlikle bu anlayış Türk sporundan uzaklaştırılmalıdır. Ayrıca kimler maçların ertelenmemesini savunduysa onlar da tespit edilip bir daha televizyona çıkarılmamalıdır” diye konuştu.

Charlotte Hornets 92 - 100 Phoenix Suns