TFF Temsilciler Kurulu Üyeleri Osman Yıldırım ve Nilgün Selvi İstifa Etti

13.09.2022 - 13:57 | Son Güncellenme: 13.09.2022 - 14:07

Türkiye Futbol Federasyonu Temsilciler Kurulu'nun iki üyesinin istifa ettiği öne sürüldü. Gazeteci Tahir Kum, Osman Yıldırım ve Nilgün Selvi'nin istifalarını sunduğunu söyledi.

AJANSSPOR HABER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Temsilciler Kurulu'nda iki üyenin istifa ettiği iddia edildi. Gazeteci Tahir Kum, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "TFF'de şok istifa... Temsilciler Kurulu üyelerinden Nilgün Selvi ve Osman Yıldırım'ın TFF Başkanına istifalarını sunduğu ortaya çıktı" dedi.

Mehmet Büyükekşi, göreve gelir gelmez bütün kurullar istifalarını sunmuştu. Büyükekşi yönetimi de kurullara yeni atamalar gerçekleştirdi.

Kaçak girişlere sıkı takip

TFF Temsilciler Kurulu'nun başkanlığına emniyet mensubu Gökhan Özsavaş getirilmişti. Bu sezon maçların başlamasıyla birlikte temsilciler geçen sezonlara göre daha değişik incelemeler yapmaya başladı. Stat güvenlik kameralarını da incelemeye başlayan temsilciler, kaçak seyirci girişlerini de tespit edip raporladılar. TFF Hukuk Müşavirliği'nin bu sene Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) yaptığı bir çok sevkte "usulsüz seyirci alınması" gerekçesi yer aldı. 

İstifacılar da emminiyette

İstifa ettiği iddia edilen iki temsilci de emniyet teşiklatından geliyor. Osman Yıldırım, Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün eski müdürüydü. Nilgün Selvi ise halihazırda İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak aktif görevde bulunuyor. TFF Temsilciler Kurulu, biri başkan olmak üzere toplam 7 üyeden oluşuyor.

İlgini Çekebilir
Yabancı kuralı devam edecek mi? Büyükekşi açıkladı
Habere Git

Temsilciler kurulu

  • Başkan: Gökhan Özsavaş
  • Başkan Vekili: Ahmet Hamdi Usta
  • Raportör: Ertuğrul Arslan
  • Üyeler: Osman Diyadin, Osman Yıldırım, Nilgün Selvi, Timuçin Başar
Senin için hazırladığımız haberler