TFF'de taht oyunları, Özdemir Haziran'ı zor görür

2 Şubat 2020 15:20- Son Güncelleme - 2 Şubat 2020 12:24
Google news abonelik

TFF'de Nihat Özdemir depremi yaşanıyor. Başkan Özdemir'in görevini bırakacağı iddia ediliyor. Özdemir'in yerine ise iki aday konuşuluyor: Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı...

AJANSSPOR-ÖZEL

Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) kazanlar kaynıyor. Başkan Nihat Özdemir'in göreve devam etmesinin zor olduğu; en fazla bu sezonu tamamlayıp Haziran'da koltuğu bırakacağı iddia ediliyor.

Ajansspor'un TFF kulislerinden aldığı bilgilere göre, 'Nihat Abi' formülü tutmadı. Yumuşak başlı tutumuyla federasyonda otoriteyi bir türlü kuramayan Özdemir, yol ayrımına geldi. Gerek yönetim kurulunda gerekse profesyonel kadrolarda Özdemir'in tamamıyla kendisinin belirlediği bir ekibin olmayışı da yaklaşık 6 aylık dönemde başarısız olmasına neden oldu. Limit tartışmaları ve MHK'nın başarısız yönetimi de Özdemir'i zayıflattı. Buna bir de iç ve dış muhalefet eklendi.
FETÖ davasında hüküm giyen oğlunun kayınpederi eski korgeneral Metin İyidil konusu da Özdemir için bir handikapa dönüştü.
Müebbet alan İyidil, hakkında istinaf mahkemesi beraat kararı vermişti. Ancak savcılığın itirazı sonucu tekrar tutuklama kararı çıkınca Özdemir'in oğlu ve gelini, İyidil'i sakladıkları ididasıyla gözaltına alınmış, daha sonraysa serbest bırakılmışlardı.

Nihat Özdemir'in koltuğuna iki aday var: Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ve TFF yöneticisi ve UEFA'daki temsilcimiz Servet Yardımcı... İkisi de Cumhurbaşkanı'na yakınlıklarıyla bilinirken, Gümüşdağ ve Yardımcı arasında uzun süredir bir rekabet yaşanıyor.

GÜMÜŞDAĞ HİSSELERİNİ SATMAK ZORUNDA

Özellikle, sınırı ötesi operasyon nedeniyle Mehmetçik'e destek için futbolcuların asker selamı vermesi nedeniyle UEFA'dan ceza geleceği tartışmaları yaşanırken, Gümüşdağ, gazetelere verdiği demeçlerde Yardımcı'yı "UEFA'daki temsilcimiz ne yapıyor" diyerek, açıkça eleştirmişti.
UEFA, gol sevinçlerinde selam veren futbolcularımıza ceza vermemişti.Bir şirket olan Medipol Başakşehir'in başkanı olan Gümüşdağ, TFF Başkanlığı'na aday olursa, kulüpteki hisselerini devretmek zorunda kalacak.

Kadın futbolcudan artistik gol