TFF'den Lucescu ve yabancı kuralı açıklaması!

7 Eylül 2018 15:04- Son Güncelleme - 7 Eylül 2018 18:04
Google news abonelik

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Rusya ile oynanacak maç öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Mircea Lucescu’ya güvendiklerinin altını çizen Düşmez, yabancı kuralı tartışması hakkında da açıklamalar yaptı.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Ali Düşmez’in açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

"Bugünü ve yarını planlamaya çalışıyoruz"

Hocamız Mircea Lucescu, yeni bir yapılanma içerisinde. Biz de bu yapılanmayı destekliyoruz. Genç, dinamik bir kadro var. Çok takımdan oluşmuş bir kadro. 18-20 tane takımdan oluşan genç bir takımdan söz ediyoruz. Biz çok ümitliyiz. Hedefimiz 20’ler, 24’ler… Bugünü ve yarını planlamaya çalışıyoruz. Bu takımın, bu gençlerin netice vereceğini düşünüyoruz ve arkasında duruyoruz. Rusya maçından da İsveç maçından ümitliyiz. Dost ve spor ülkesi Rusya ile bu maçı oynamanın güzelliğini yaşayacağız.

Lucescu ile olan değişim ne kadar sürecek?

Lucescu ile olan değişim ne kadar sürecek?

Değişimin çok uzamamasını ümit ediyoruz. Çünkü uzaması ümit ettiğimiz, hedeflediğimiz başarıları geciktirir. Bir an evvel takımın oturması lazım. Ama spor kamuoyu, futbol kamuoyu bunu muhakkak değerlendirir. Hocamızın, milli takımın ve bu genç kardeşlerimizin zamana ihtiyacı var.

"Rusya maçında çok büyük destek alacağımızı ümit ediyoruz"

"Rusya maçında çok büyük destek alacağımızı ümit ediyoruz"

Trabzonspor Başkanı Sayın Ahmet Ağaoğlu ile aynı uçaktaydık. Trabzon halkı çok güzel misafirlik gösteriyorlar. Ben Karadeniz kökenli bir insanım. Buradaki yiğitçe konuşmaların arkasından ciddi bir centilmenlik ve misafirperverlik yaşanılan yerler olduğunu biliyorum. Rusya maçında çok büyük bir seyirci desteği alacağımızı ve futbolseverlere güzel bir gece geçirteceğimizi ümit ediyoruz.

Yabancı kuralı ne zaman değişecek?

Ali Dürüst’ün yabancı kuralı düşüncesi kendisinin ortalama bir düşüncesi. Yönetimde biz bunu etraflı bir şekilde tartışacağız. Kulüpler Birliği Vakfı ile de istişare yapacağız. Neticede biz kulüplerin federasyonuyuz. Herkesin avantajına olabilecek, milli takımın lehine olabilecek, kulüplerin aleyhine olmayacak ama Türk ekonomisi ve camiasını zarara sokmayacak, rencide etmeyecek bir düzeni bulmanın yolu içerisindeyiz. Bizim görevimiz de bu. Böyle bir sentez yapacağız. Henüz çok ciddi bir süreç başlamadı. Ali Bey’in söylemesinden de zaten bu çıkıyor. Bu sürecin önümüzdeki günlerde futbol paydaşlarıyla konuşarak ve fikirlerde bulunarak bir noktaya geleceğini düşünüyorum.

TFF'nin kulüpleri mali yönden denetlemesi konusu

TFF'nin kulüpleri mali yönden denetlemesi konusu

Finansal Fair-Play konusunda başta Hukuktan ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Vekilimiz Hüsnü Güreli Beyefendi ve onun takımı, zaman zaman kulüplerle bu istişareleri ve gerekli uyarıları görüşüyor. Kulüplerin önemli bir noktaya geldiğini düşünüyorum. Üst liglerden alt liglere kadar hesapsız transferler olmadığını gözlüyoruz. Bunun önümüzdeki günlerde komite olur, grup olur, çok daha yakın takip edileceği bir düzenin olacağını tahmin ediyorum. Tabii ki kulüplerimizin de isteği ve düşünceleri çok önemli. Çünkü kulüplerimize ceza kesildiğinde hepimiz üzülüyoruz. Onun için bunu yapmamızın şart olduğunu düşünüyorum.

Ali Düşmez'den Türk futbol ailesine çağrı

Ali Düşmez'den Türk futbol ailesine çağrı

Spor amaç değil araç. Bu toplumun barışı, kardeşliği ve heyecanlarını bir araya getirmek için kullandığımız bir araç. Burada futbol ve tüm branşlarda başarılı olmak durumundayız. Türk Milleti olarak birlik ve beraberliğimizi buralarda da göstermemiz lazım. Fair-Play’e önem vermemiz lazım. Dostluk kalıcı. Dostluğun olmadığı yerde hiçbir başarıyı kabul etmememiz lazım. Başta futbol olmak üzere tüm branşlarda dostluk ve Fair-Play ile birlikte başarılı olmak istiyoruz. Halkımızdan da bu noktadan destek bekliyoruz.