TFF'den Şenol Güneş, Rüştü Reçber ve Şampiyonlar Ligi açıklaması!

09.10.2019 - 18:16 | Son Güncellenme: 09.10.2019 - 15:20

TFF'den Şenol Güneş, Rüştü Reçber ve Şampiyonlar Ligi açıklaması!

TFF İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, A Milli Futbol Takımımız'ın Arnavutluk ile yapacağı karşılaşmayı değerlendirdi. Şenol Güneş ve Şampiyonlar Ligi hakkında da yorum yapan Düşmez, "TFF olarak, yeniden Milli Takım'ın en üstteki takım olması için çalışıyoruz" dedi.

Radyospor'da Spor Kazanı programında Emrah Karalinç'in canlı yayında sorularını yanıtlayan Ali Düşmez'in açıklamaları şu şekilde:

"Aile yapısına katkı vermeye çalışıyoruz"

Pozitif düşünmek istiyoruz, her şey iyi. Hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Her şeyden önce Şenol hocamız ve takım aile yapısında. Yönetim olarak da aile yapısına katkı vermeye, daha da güçlendirmeye çalışıyoruz. Ortam çok güzel. Bazı sakatlıklar bizi üzüyor ama futbolun içinde bunlar var. Aile içinde iyi ve kötü günler de oluyor, biz de 'En kötü günümüz böyle olsun' diyoruz.

Futboldan gelen bir yöneticiyim. Daha orta vadeyi düşünürseniz sıkıntıyı yaşarsınız. Şenol hoca deneyimli bir spor adamı olarak maç maç düşünüyor ve bunu da çok iyi uyguluyor. Bizim konsantre olduğumuz ilk maç Arnavutluk maçı. İnşallah galip gelip yolumuza devam edeceğiz.

"Milli Takım, kulüplerin üstündedir"

Milli Takım en tepedeki takımdır. Son dönemlerde yanlış bir yapıya girdik. Takımlar, Milli Takım'ın üstündedir havası oluşmaya başladı. Biz bu noktaya işi getirmeye çalışıyoruz TFF olarak. Şenol Güneş'in düşünceleri de bu doğrultuda. Türkiye Milli Takımı her yerde oynar ve gönülden de alkışlanıyor. Ülker Stadyumu çok önemli bir camianın takımıdır. Daha sonra da Galatasaray'ın stadyumunda oynaycağız. Ülker Stadyumu'nda daha evvelden takım çalıştırırken bazı şeyler olabilir. İş Milli Takım olunca bunlar teferruattır. Şenol hocayla orada lig maçları seyrettik. Ben bir sıkıntı da görmedim ama seyircinin tecevvühünü de gördüm. Bir sıkıntı görmüyorum.

Rüştü Reçber'in yeni görevi hakkında...

Rüştü Reçber kariyerli bir sporcumuz. Görev tanımını başkanımız anlattıktan sonra bu konuda konuşmak daha doğru olur. Bir göreve başladı, önümüzdeki günlerde görev tanımı ayrıntılarıyla ortaya çıktığında, biz de size anlatırız.

Hamit Altıntop'un Şampiyonlar Ligi sunumu hakkında...

Hamit Altıntop ve Servet Yardımcı'yı yolcu ettiğimizde görüştük. Türkiye'nin bu organizasyonunda neler yapabileceğini anlattık. Türkiye'nin bugüne kadar yaptığı organizasyonda yaptığı başarısının anlatılması, büyük bir kariyere sahip olan Hamit Altıntop'un anlatımıyla aktarılması düşüncesindeydim. Çok güzel geçtiğini duydum. 

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler