TFF'den yabancı hakem uygulaması! Hangi maçlarda olacak açıklandı

Akın Ungan
12.04.2024 - 11:13 | Son Güncellenme: 13.04.2024 - 08:04

TFF, Süper Lig'de yabancı VAR hakemi uygulamasının başladığını açıkladı. Ligin 32'inci haftasında hangi maçlarda yabancı hakem bulunacağı belli oldu.

TFF'den yabancı hakem uygulaması! Hangi maçlarda olacak açıklandı

AJANSSPOR HABER

Türk futbolunda hakem tartışmaları devam ederken Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) flaş bir karar aldı. Kulüplerin yabancı hakem taleplerini dikkate alan TFF, yabancı VAR uygulamasının başlayacağını duyurdu.

32'inci haftadan lig sonuna kadar yabancı VAR görevlendirilecek

Yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu'nun UEFA ve Avrupa'nın 5 ülke federasyonu ile görüşmeleri sonucunda, Trendyol Süper Lig'in 32. haftasından lig sonuna kadar haftanın kritik maçlarında yabancı Video Yardımcı Hakemi (VAR) görevlendirilecek" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın devamında ise "TFF tarafından sadece Avrupa'nın üst düzey liglerinden olan; İtalya, İspanya, Almanya, Hollanda ve Portekiz futbol federasyonlarına yapılan Video Yardımcı Hakemi (VAR) talebi, ilgili ülke federasyonları tarafından kabul edildi. Yabancı Video Yardımcı Hakeminin (VAR) görev yapacağı müsabakalarda iletişim dili Türkçe ve İngilizce olacak. Bu nedenle; Video Yardımcı Hakemin (VAR) yanında İngilizce iletişim kurabilen AVAR, AVAR 2 ve VAR Destekçisi (VAR Support) görev yapacak" denildi.

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe'de Fred cezalı duruma düştü
Habere Git

32. haftada yabancı VAR ataması yapılacak maçlar

Trendyol Süper Lig'in 32. haftasında yabancı Video Yardımcı Hakemi (VAR) ataması yapılacak maçlar şu şekilde:

  • MKE Ankaragücü - Gaziantep Futbol Kulübü
  • Vavacars Fatih Karagümrük - Fenerbahçe
  • Corendon Alanyaspor - Galatasaray
Senin için hazırladığımız haberler