Zenit ile sözleşme imzalayan Heurtel'e basketbol federasyonundan yaptırım

22.09.2022 - 12:40 | Son Güncellenme: 22.09.2022 - 12:42

Fransa Basketbol Federasyonu, Rusya'nın Zenit'e giden Thomas Heurtel'in Rus kulübünde forma giydiği sürece milli takıma seçilmeyeceğini açıkladı.

Abone Ol
Okuma süresi: 1dk

Fransa Basketbol Federasyonu Ağustos ayının başında bir bildiri yayımlayarak Rus ya da Belarus takımlarıyla sözleşme imzalayan Fransız basketbolcuların milli takıma davet edilmeyeceğini açıklamıştı. 

Zenit'le anlaşma sağladı

Rus kulübü Zenit, dün yaptığı açıklama ile Thomas Heurtel ile 1+1 yıllık sözleşme imzalandığını duyurdu. Bu açıklamanın ardından Fransa Basketbol Federasyonu, Thomas Heurtel ile ilgili olarak açıklama paylaştı.

Federasyon açıklamasında Temmuz ayında da adı Rus kulüpleriyle anılan Heurtel'in yeminli bir ifade vererek herhangi bir Rus takımıyla sözleşme ya da ön protokol imzalamadığını belirttiğini vurguladı. Resmi imzaların atılmasının ardından federasyon, Heurtel'in Zenit St. Petersburg kulübünde forma giydiği sürece 2024 Paris Olimpiyat Oyunları da dahil olmak üzere bir daha milli takıma davet edilmeyeceğini belirtti.

Thomas Heurtel'in EuroBasket 2022 istatistikleri

Fransa, Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın finalinde İspanya'ya kaybederek gümüş madalya kazanmıştı. Heurtel, bu turnuvada Fransa ile çıktığı 9 maçta 10.4 sayı, 2.4 ribaund ve 7.1 asist ortalamaları yakalamıştı.

Senin için hazırladığımız haberler