Thomas Tuchel: ''Neymar ve Mbappe büyük ihtimalle oynayacak''

10 Aralık 2019 19:08- Son Güncelleme - 10 Aralık 2019 19:08
Google news abonelik

PSG Teknik Direktörü Thomas Tuchel, Şampiyonlar Ligi'nde temsilcimiz Galatasaray ile oynayacakları maç öncesi basın toplantısı düzenledi. İşte o açıklamalar...

'Neymar ve Mbappe büyük ihtimalle oynayacak'

Yarın Neymar ve Mbappe büyük ihtimalle oynayacak. Yarın elimizden geldiğince maçı kazanmaya çalışacağız. Antrenmandan sonra doktorlar ve oyuncularla son durumları görüşmemiz gerekiyor. Leanardo önemli bir isim. Beraber görüşmeler yapıp kararlar alıyoruz. Oyuncularımın oyundan çıkmayı sevmediğini biliyorum. Üzülüyorlar ama bir dakika sonra unutuyorlar. Ben antrenörüm ve elimden geleni yapmam gerekiyor. İstediğimi oyundan çıkartırım ve bu kapasitedeyim.

Dikkatli bir seçim yapmalıyız. Yarın çok oynamış oyuncularla fazla risk almamamız gerekiyor ama söylediğim gibi bu kararları yarın sabaha bırakmamız gerek. Kimin oynayacağı son antrenmanda ortaya çıkacak.

Kusursuz değiliz. Ekip olarak oynamamız gerekiyor. Hep beraber görüşmeliyiz. Sahada herkesi avantajlarını göstermesi gerek. Montpellier’e karşı gösterdiğimiz mücadeleden çok memnunum. Mbappe’nin çıkmasından dolayı fazla üzgün olduğunu düşünmüyorum bunu sahada konuştuk ve konu kapandı.

Cavani Montpellier karşısında bacağında bir ağrı hissetti. Üzgünüm bundan dolayı. Ritmini arıyor ve bu benim sorumluluğum. Çok profesyonel biri ve oynamak istiyor. İyi bir şekilde çalıştığına inanıyorum.