AjanssporAjansspor uygulamasını indir

THY Galatasaray ile anlaştı, Beşiktaşlılar 'Ya biz' diye sordu. İşte forma göğsünden en çok kazanan takım

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 20 Tem 2021 - 22:28 / Son Güncelleme : 20 Tem 2021 - 22:37

Galatasaray forma göğüs sponsorluk anlaşmasını duyurdu. Beşiktaşlılar ise “THY niye sadece Galatasaray’a sponsor oluyor?” diye sordu. İşte cevabı…

THY Galatasaray ile anlaştı, Beşiktaşlılar 'Ya biz' diye sordu. İşte forma göğsünden en çok kazanan takım

Ceyhun Kuburlu - AJANSSPOR ÖZEL

Kulüpler açısından sponsorlukların değeri her geçen gün artıyor. Özellikle forma sponsorluklarında İstanbul takımları arasındaki rekabet de kızıştı. Galatasaray mevcut sponsorla sözleşmesini uzattığını duyururken, Avrupa maçları için yine THY ile anlaştı. Beşiktaş taraftarı da “Neden bize de sponsor olmuyorlar?” sorusunu gündeme getirdi.

 

Galatasaray 35 milyon TL kazanacak

Galatasaray uzun yıllardır forma göğsü için yerel sponsorlarla anlaşma imzalıyor. Bu anlaşmalar sadece Türkiye’deki maçları kapsıyor. Avrupa maçlarında ise THY sponsorluk yapıyor. Galatasaray, forma göğüs sponsorluğu için SIXT rent a car ile 20 milyon TL karşılığında anlaştı. Ancak bu sponsorluk sadece Türkiye’deki maçları kapsıyor. Cimbom’un Avrupa maçlarındaki sponsoru ise THY. Galatasaray’ın bu anlaşmadan da yaklaşık 15 milyon TL kazanması bekleniyor.

 

Beşiktaş'ın anlaşması tüm maçlar için

Beşiktaş, forma göğüs sponsorluğu konusunda yıllardır uluslararası markalarla çalışıyor. Bu markalar da hem Avrupa maçlarında hem Türkiye maçlarında yer almak istiyor. Siyah beyazlılar bu alanda yıllarca İngiliz GSM operatörü Vodafone ile çalıştı. 

Tarihi anlaşmada stat sponsorluğu ve forma göğüs sponsorluğu bulunuyordu. Ancak Vodafone, forma göğüs sponsorluğunu 2020 yılında sonlandırdı. Bunun üzerine ise sırt sponsoru Beko forma göğüs sponsoru oldu. 21 milyon TL karşılığında imzalanan bu sponsorluk anlaşması siyah-beyazlıların tüm maçlarını kapsıyordu.

 

Fenerbahçe 34 milyon TL kazanıyor

Fenerbahçe ise Avis ile yola devam ediyor. Sarı-lacivertliler bu anlaşmadan yaklaşık 34 milyon TL kazanıyor.

 

THY, geçen sezonlarda Avrupa maçlarında Başakşehir ve Fenerbahçe'ye de sponsor olmuştu.