THY, Super Bowl'da boy gösterdi! İşte o reklam...

5 Şubat 2018 10:02- Son Güncelleme - 5 Şubat 2018 10:02
Google news abonelik

Amerikan Ulusal Ligi NFL'de Super Bowl heyecanı yaşandı. Final maçında Türk Hava Yolları'nın yeni reklam filmi görücüye çıktı. 

THY'den yapılan açıklamaya göre, THY'nin dünyaca ünlü kalp cerrahı ve ekran yüzü Dr. Mehmet Öz’ün rol aldığı yeni reklam filmi "Beş Duyu"yu, NFL finali Super Bowl'da izleyiciyle buluşturdu.

Danimarkalı ödüllü yönetmen Martin Aamund tarafından çekilen film, Avrupa, Güney Afrika, Uzak Doğu, Orta Doğu, Kanada, Latin Amerika ve ABD gibi ulusal bayrak taşıyıcının uçuş sağladığı birçok bölgede gösterime girdi.

50 santigrat derece sıcaklıktaki Sahra Çölü ve sıfır santigrat derece altındaki Kuzey Işıkları gibi olağanüstü hava şartlarına sahne olan film, Kuzey Avrupa, Afrika ve Uzak Doğu'da çekildi. Çekimleri bir ayda tamamlanan reklam filmi, insan vücudunun birbirinden son derece farklı ve zıt koşullar altında verdiği büyüleyici tepkimeye temasta bulunarak, izleyiciye "Dünya Daha Büyük, Keşfet" sloganı eşliğinde, sahip olduğu "Beş Duyu" ile kendi iç dünyasından hareketle tüm dünyayı keşfe davet ediyor.

"Yolculuktaki mentorluğumuzu sürdüreceğiz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, "Dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu şirketi olarak, öncelikli misyonumuzun yolcularımızı varış noktalarına ulaştırmaktan çok daha fazlası olduğuna inanıyoruz. THY ile onları dünyayı keşfe çağırırken, yeni reklam kampanyamız sayesinde keşif serüvenlerini daha özel ve anlamlı kılacak bireysel farkındalıklarını uyandırmayı amaçlıyoruz. Beş Duyu kampanyamız, bilinçaltını harekete geçirerek, her yolculuk sonrası kazanılan birbirinden farklı deneyimin değerine vurgu yapıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Bugüne kadar dünyaca ünlü birçok isimle hayata geçirdikleri reklam çalışmalarının pozitif geri bildirim ve sonuçlarının kendilerine büyük mutluluklar yaşattığını kaydeden Olmuştur, geçen yıl Morgan Freeman'ın oynadığı reklam kampanyasının büyük bir hit olduğunu, Dr. Mehmet Öz ile gerçekleştirdikleri yeni iş birliğinin de güzel yansımalarını almak için sabırsızlandıklarını bildirdi.

Olmuştur, "Bugün olduğu gibi bundan sonra da yolcularımızın yeni keşiflerine ilham olacak 'Dünya Daha Büyük, Keşfet' mottomuzla birlikte bu yolculuktaki mentorluğumuzu sürdüreceğiz." ifadesini kullandı.

Dr. Mehmet Öz ise yüksek kalitede bir yolcu deneyiminin önemli olduğunu belirterek, "Hayatını, insan vücudunun harikalarını tüm dünyaya duyurmaya adamış bir doktor olarak, yeni reklam projesi 'Beş Duyu'da THY ile çalışmaktan çok mutluyum. Bu projeyle izleyicilerimizde daha fazla keşif ruhu uyandırarak, dünyanın dört bir yanında sahip olabileceğimiz alabildiğine benzersiz deneyimi THY ile birlikte keşfediyor olacağız." ifadelerini kullandı.