Tire 1922’de kriz

03.05.2019 - 18:54 | Son Güncellenme: 03.05.2019 - 16:16

Play-off maçlarına sayılı günler kala Tire 1922’de futbolcular, alacaklarının ödenmemesi üzerine Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurdular. Sezon başından bu yana kendilerine verilen sözlerin tutulmamasından yakınan oyuncular, play-off mücadelesine kısa bir süre kala TFF’ye başvurarak haklarını talep ettiler.

Peşinat, maç başı ve primler dahil toplamda 2 milyon TL’ye yakın alacakları bulunan futbolcular, aralık ayından bu yana ödeme alamadıklarını ifade ettiler. Futbolcuların alacaklarını talep etmesiyle beraber Tire 1922’nin borç yükü de artacak. Ödemelerin yapılmaması halinde tüm oyuncular boşa çıkacak. Sözleşmesi devam edenler de boşa düşecek. Ayrıca yeni sezona da transfer yasağı tehlikesi ile başlanacak. 3. Lig 1. Grup’ta mücadele eden Tire 1922’de kulüp başkanı Mutlu Sarayköylü’nün istifa etmemesi, İzmir ekibinin yeni yol haritasını çıkarmasının da önüne geçiyor. Kulüp yönetiminin oyunculara ödeme yapmakta zorlanmasına rağmen göreve devam etme kararı alması, takımın yeni bir başkanla ekonomik sorununu çözme ihtimalini de zorlaştırıyor.

YÖNETİME TALİP VAR!

Futbolcularının alacaklarını ödeyemeyen Tire 1922’de play-off maçları öncesi yeni yönetim müjdesi geldi. Bazı önemli iş adamlarının baraj karşılaşmaları öncesi tüm futbolcu alacaklarının ödenmesi ve takımın dernek statüsüye Tire’de kalması taahhütü ile Tire 1922’nin yönetimine talip olduğu belirtildi. Tire ve İstanbul’dan oluşturulacağı belirtilen yönetimin, kulübün genel kurul kararı almasının ardından tüm oyuncu ve teknik heyetin ödemelerini yapacağı öğrenildi. Tire 1922’de yönetimin görevi bırakması halinde iş adamları İzmir temsilcisinin tüm borçlarını da kapatacak. Play-off karşılaşmaları öncesi Başkan Mutlu Sarayköylü’nün istifa ederek kulübün önünü açması bekleniyor. Böylelikle yeni yönetimin futbolcu, teknik heyetin ve personelin tüm alacaklarını ödeyeceğı ifade ediliyor.

Senin için hazırladığımız haberler