AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Tirhandil Kupası 2018 Kış Trofesi 3. etap yarışları sona erdi!

İlk Yayınlanma : 18 Şub 2018 - 20:56 / Son Güncelleme : 18 Şub 2018 - 20:56

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Otokar Tirhandil Kupası 2018 Kış Trofesi 3. etap yarışları tamamlandı.

Türkiye Yelken Federasyonu programında yer alan, Era Yelken Kulübü tarafından düzenlenen ve 6 etaptan oluşan organizasyonun üçüncü ayak yarışlarına 11 tekne katıldı.

Her ayağı iki günden oluşan yarışların üçüncü ayak ikinci gün mücadelesinde tek yarış yapıldı. Sporcular 17 millik Bodrum-Karaada-Kıstak Adası-Bodrum rotasında yelken açtı. Renkli görüntülerin oluştuğu yarışlarda, "Aksona Mancorna" isimli tekneden açılan ay-yıldızlı balon dikkati çekti.

Yarış sırasında zaman zaman rüzgarın hızı ile birlikte teknelerdeki hareketlilik de arttı. Sporcuların heyecanlı anların yanı sıra yelkenlerin yönünü değiştirirken zor anlar da yaşadığı mücadelede, "Gargantua" isimli teknenin ekibi birinci oldu.

Yarışa katılanlardan Fatih Baş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Güzel bir yarış oldu. Rüzgar arttığı zaman tekne ile yan yatmalar oluyor. O da bu işin tuzu biberi. Heyecanlı anlar yaşanıyor." dedi.

Ay-yıldızlı balonu ilk kez bu yarışta açtıklarını belirten Baş, güzel bir görüntü oluştuğunu söyledi.

Kadın yarışçılardan Ceren Çekiç ise düne göre bugünün daha kolay geçtiğini, yarışlarda zaman zaman zor anlar yaşadıklarını ifade etti.

Bodrum'da yapılan tekne türlerinden biri olan tirhandilleri tanıtmanın da amaçlandığı organizasyon, 10-11 Mart'ta 4. etap yarışları ile devam edecek.