Tita, futbola veda etti

2004 yılından bu yana Türkiye liglerinde forma giyen Sidney Tita (Melih Gökçek), futbola veda etti.
22 Kasım 2019 16:24- Son Güncelleme - 22 Kasım 2019 16:27
Google news abonelik
Tita, futbola veda etti

2004 yılından bu yana Türkiye liglerinde forma giyen Sidney Tita (Melih Gökçek), futbola veda etti.

Türkiye'de Ankaraspor, Antalyaspor, Ankaragücü, Mersin İdman Yurdu, Gümüşhanespor ve son olarak da Nevşehirspor formalarını terleten Breziya asıllı Türk futbolcu, yazılı bir açıklama yaparken şu ifadelere yer verdi:

"Yaklaşık 20 yıldır sürdürdüğüm profesyonel kariyerime, futbola virgül koyarak veda ediyorum. Ülkem Brezilya’da başladığım kariyerime, vatandaşı olduğum Türkiye’mde nokta koymuş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ankara’da başlayan, Antalya’da devam eden, Mersin, Gümüşhane ve Nevşehir’de son bulan uzun ve güzel yıllar boyunca bana güvenen, desteğini esirgemeyen başta ailem, dostlarım, kader birliği yaptığım futbolcu arkadaşlarım, antrenörlerim, yöneticilerim ve Türk futbolseverlere sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Futboldan değil, formasını giydiğim her kulüpte bana gösterilen sevgi ve saygıdan uzak kalacağım için hüzün yaşıyorum. Başta torunlarıma anlatacağım bir sevgi çemberinin içinde futbol oynama şansı bulduğum Antalyaspor ve artık memleketim olarak gördüğüm Antalya olmak üzere, futbol yaşantımda formasını giydiğim her kulübe, şehre ve taraftarlarına minnet borçluyum. Saygılarımla."

Süper Lig'de 324 maç

Ankaraspor'a transfer olarak Süper Lig'le tanışan Tita, toplamda 324 maça çıkarak 58 gol ve 48 asistlik performans sergiledi. 183 maçla en çok Antalyaspor formasını terleten Tita, Türk takımları adına toplamda ise 462 maçta 83 gol ve 71 asist üreterek önemli bir performans sergiledi.

AJANSSPOR

Rio sahilinde yaptıkları şov ile ilgi odağı oldular