• Diğerleri

Top toplayıcı çocuklar için dikkat çeken detay!

Bundesliga maçlarında top toplayıcı çocuklar da sahne aldı. Top toplayıcı çocuklarla ilgili dikkat çeken bazı detaylar söz konusu. Almanya'da kaç yaşından aşağıdakiler top toplayıcı olamıyor? Detaylar...
17 Mayıs 2020 17:46- Son Güncelleme - 17 Mayıs 2020 17:49
Google news abonelik
Top toplayıcı çocuklar için dikkat çeken detay!

EMRAH KARALİNÇ/AJANSSPOR

Almanya'da futbol maçları yeniden başladı. Karşılaşmaların öncesinde ise koronavirüs tehdidi sebebiyle alınan önlemler dikkat çekti. Ayrıca, futbolda olmazsa olmazlardan biri olan top toplayıcı çocuklar da stadyumdaki yerlerini aldı. Almanya'da, görev yapan top toplayıcı çocuklar kaç yaşındaydı? İşte detaylar...

Ruhr derbisinde top toplayıcı çocuklar görev aldı

Salgın döneminde stadyumda olup olmamaları tartışma konusu olan top toplayıcı çocuklar, Almanya'da dün görevdeydi. Örnek olarak; Almanya'nın prestijli maçlarından biri olan Borussia Dortmund - Schalke 04 maçı öncesi top toplayıcı çocuklar ekranlara geldi.

16 yaşından küçük top toplayıcı yok

Ruhr derbisinde görev alan çocuklar, maç öncesi topları dezenfekte etti. Ancak; dikkat çeken uygulamalardan biri top toplayıcı çocukların yaşının 16'dan küçük olmamasıydı.

Türkiye'de 13 yaşında görev alanlar vardı...

Türkiye'de geride bıraktığımız dönemlerde 13 yaşında top toplayıcı çocukların görevde olduğu biliniyor! Bu konuda, 2018 yılında Gençlerbirliği - Trabzonspor maçında görev alan 13 yaşındaki Arda Güler bir örnek. Arda, hatırlanacağı gibi Anadolu Ajansı'na bir röportaj vermişti.

Top toplayıcı çocuklara uygulanacak kurallar

TFF'nin açıkladığı protokolde, top toplayıcı çocukların sahada olacağı gözleniyor. Eğer 12 Haziran'da Türkiye'de ligler başlar ve top toplayıcı çocuklar da görev alacak olursa bir takım kurallara uymak zorundalar. Tedbirlere göre top toplayıcılar için ayrı bir alan belirlenecek ve çocuklar en az 2 metre kuralına uyacak. Ayrıca, top toplayıcı çocuklar maç öncesinde, maç esnasında mutlaka maske ve eldiven takacak.

Manchester United - Manchester City (0-2) - Maç Özeti - Premier League 2018/19