AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Domenec Torrent'ten Galatasaray ve Fenerbahçe açıklamaları

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 07 Nis 2022 - 18:09 / Son Güncelleme : 07 Nis 2022 - 19:44

Galatasaray teknik direktörü Domenec Torrent hafta sonu oynayacakları Fenerbahçe derbisi ve sarı kırmızılı takımda geçirdiği zaman hakkında açıklama yaptı

Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent, Habertürk TV'den Ayhan Şensoy'a önemli açıklamalarda bulundu. İşte Torrent'in açıklamaları.

Derbi Barcelona-Real Madrid maçına benziyor

Torrent "Bu maça sadece bu açıdan bakmak yanlış olur. Sezonun kalan diğer maçlarında da takımın kendini kanıtlaması gerekir. Tabii ki bu maç inanılmaz önemli. Barcelona - Real Madrid maçlarıyla çok benzer. Barcelona ve Real Madrid iyi gitmediklerinde El Clasico'yu kazandıklarında sanki sezonu kurtarmış gibi oluyorlar. Kesinlikle böyle bir şey yok. 

Fenerbahçe maçını kesinlikle kazanacağız

Biz Fenerbahçe maçını kesinlikle kazanacağız. Tüm gücümüzü vereceğiz. Fakat bir maçla oyuncuların ve kulübün geleceği değişmez. Derbiden hangi sonuç çıkarsa çıksın, sadece bu kulüp için arma için ve Galatasaray taraftarı için tüm maçları kazanmaya çalışmalıyız.

Kerem Aktürkoğlu'nun durumu Cuma günü netleşir

Kerem Aktürkoğlu'nun derbide oynaması ile ilgili konuşan Torrent "Kerem, Karagümrük maçında rahatsızlığından dolayı oyundan çıktı. Karagümrük maçının devre arasında Cicaldau ve Taylan oyundan çıkmak istedi. 15 dakika daha oynamalarını istedim. Kerem'i her gün takip ediyoruz. Umarım derbide oynayabilir. Cuma günü netleşir. Oynayamazsa da farklı çözümler buluruz. Tabii ki de en iyi oyuncularla oynamak isteriz. Ancak bir oyuncunun yokluğunu bahaneye çevirirsek, yanlış yere odaklanmış oluruz."

Emre Akbaba ve Yunus Akgün'ü geri istiyoruz

Torrent ''Öncelikle önemli oyuncularımız Emre Akbaba ve Yunus Akgün'ü geri getirmek istiyoruz. İkisi de Galatasaray'ın oyuncusu olduğu için rahatlıkla bunu söyleyebilirim. Önümüzdeki sene daha fazla Türk oyuncuyla oynamamız gerekecek. Ben futbol hayatımda 3 şeye önem veririm. Birincisi genç oyunculara bakmak. Bizim A takıma çıkacak oyuncumuz yoksa o zaman transfer isterim."

Oyuncuların sisteme uyumundan memnun değilim

Galatasaray'da oyuncular, Torrent'in sistemine çabuk uyum sağlayabildi mi? sorusuna Torrent "Hayır, bu konuda hiç memnun değilim aslında. Çok daha geliştirmemiz gerekiyor. Oyuncuların sahada çok daha kendilerini göstermeleri gerekiyor. Açıkça çok memnun değilim ama zamana da ihtiyacımız var.''