TOSFED Yıldızını Arıyor projesinde ilk kazanan belli oldu

12.06.2018 - 16:46 | Son Güncellenme: 12.06.2018 - 16:46

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonunun (TOSFED) 25 yaş altı yetenekli sürücüleri keşfetmek amacıyla Fiat ve Petlas sponsorluğunda hayata geçirdiği TOSFED Yıldızını Arıyor projesinde ilk sezon, Körfez Yarış Pisti'nde gerçekleştirilen yarışlarla tamamlandı.

TOSFED'den yapılan açıklamaya göre, 3. ayak yarışını da kazanarak 3'te 3 yapan Onat Telkenar, son yarış öncesi kupadaki galibiyetini garantilemiş oldu. 3. ayakta ikinciliği Reha Aybey, üçüncülüğü Mert Kaya elde etti.

Türkiye Drift Şampiyonası ikinci ayak yarışlarıyla birlikte Körfez Yarış Pisti'nde koşulan 4. ve son yarış oldukça çekişmeli geçti. En hızlı tur zamanının sahibi olan Emre Şentürk, birincilik kupasını kaldıran isim olurken, podyumun ikincilik basamağında Reha Aybey ve üçüncülük basamağında da Onat Telkenar yer aldı.

320 aday arasından ilk üçe girdiler

Elemeler ve finaller sonunda 320 aday arasından belirlenen 10 erkek ve 2 kadın sürücünün, farklı formatlardaki 4 yarışta özel olarak hazırlanan Fiat Egea yarış otomobilleri ile mücadele ettiği 2017 sezonu, 18 yaşındaki genç sporcu Onat Telkenar‘ın zaferi ile sona erdi.

Telkenar, 4 yarış sonunda topladığı 55 puanla TOSFED Yıldızını Arıyor projesini ilk kazanan isim olurken, Emre Şentürk ikinci ve Mert Kaya da üçüncü sırada yer aldı.

İlk 3 sırayı elde eden Onat Telkenar, Emre Şentürk ve Mert Kaya, bu sonuçlarla TOSFED adına Egea Gençler Kupası'nda yarışmaya hak kazandı.

Genç sürücüler, 14-15 Temmuz tarihlerinde Ege Rallisi ile başlayacak kupada TOFAŞ Ar-Ge ve Fiat Motor Sporları Takımı tarafından geliştirilen Fiat Egea Hatchback ralli otomobilleriyle hiç bir ücret ödemeden yarışacak.

TOSFED'in ilk yıldızı Onat Telkanar, ayrıca Finlandiya'da özel sürüş eğitimi ve yurt dışında bir yarış yapma imkanının sahibi oldu.

Senin için hazırladığımız haberler