Toto Wolff Hamilton sonrası yeni pilot için tarih verdi! Vettel sessizliğini bozdu

Furkan Sönmez
01.03.2024 - 21:51 | Son Güncellenme: 01.03.2024 - 22:09

Formula 1 takımlarından Mercedes'te Lewis Hamilton'dan boşalacak koltuğa kimin geçeceği merakla bekleniyor. Toto Wolff, konuyla ilgili yorumlar yaptı. Detaylar.

Toto Wolff Hamilton sonrası yeni pilot için tarih verdi! Vettel sessizliğini bozdu

AJANSSPOR HABER

Formula 1 takımlarından Mercedes'de Lewis Hamilton'ın önümüzdeki sezon Ferrari'ye geçmesinin ardından yerine geçecek pilotun kim olacağı merak konusu. Mercedes takım patronu ve hissedarı Toto Wolff, konuyla ilgili F1TV'ye açıklamalarda bulundu. Wolff, bu sezonun 3. yarışından sonra Hamilton sonrası yeni gelecek pilot için karar vereceklerini söyledi.

"Sanırım üç yarıştan sonra..."

52 yaşındaki Avusturyalı Mercedes patronu Toto Wolff, Lewis Hamilton sonrası yerine geçecek pilot için "Sanırım üç yarıştan sonra gençlere ve uzun vadeye mi, yoksa deneyime mi odaklanacağımıza karar vereceğiz” yorumunu yaptı.

"Telefonu açıp açmamam gerektiğini sorguluyorum"

Lewis Hamilton'ın ayrılığı sonrasında eski ve güncel Formula 1 pilotlarından çağrı aldığını söyleyen ve buna şaşırdığını ifade eden Toto Wolff, F1TV'ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Çok fazla şey oluyor. Bilmediğim numaralardan çağrılar alıyorum ve telefonu açıp açmamam gerektiğini sorguluyorum."

Sebastian Vettel sessizliğini bozdu

4 kez dünya şampiyonu olan eski Formula 1 pilotu Sebastian Vettel'in adı, Lewis Hamilton'ın 2025 sezonundan itibaren Ferrari'ye geçeceğinin açıklanmasından sonra Mercedes ile anılmaya başlandı. Alman pilot konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Vettel, "Her şeyin bir süreç olduğuna inanıyorum. Belki bir an gelir ve şöyle derim: Evet, F1’e geri dönmek istiyorum. Ancak şu an F1’de olmadan da gayet iyi durumdayım. Kesin bir hayır yok ancak kesin bir evet de yok” dedi.

Mercedes Russell'la önden başlayacak

Bugün Bahreyn'de düzenlenen sıralama turlarında Mercedes George Russell ile 3. sırayı almayı başardı. 7 kez dünya şampiyonu olan Lewis Hamilton, antrenman seanslarında sergilediği güçlü performansı sıralama turlarında elde edemedi ve yarışta 9. sıradan podyumu zorlayacak. Britanyalı pilot, konuyla ilgili “Şaşırdığımı söyleyemeyeceğim. Her zaman risk alıyorum, bu yüzden belirli bir yöne gittim. Üçüncü antrenman seansından itibaren muhtemelen doğru olan bu değildi ancak umarım yarış için doğru olan budur” açıklamasını yaptı.

Senin için hazırladığımız haberler