Toto Wolff Hamilton'ın ayrılığı sonrası F1 pilotlarından mesaj aldığını açıkladı!

İsa Kethüda
11.02.2024 - 00:31 | Son Güncellenme: 11.02.2024 - 00:37

Formula 1 takımı Mercedes'in takım patronu Toto Wolff, Lewis Hamilton'ın ayrılığının açıklanması sonrası birçok Formula 1 pilotlarından mesaj aldığını açıkladı. Detaylar.

Toto Wolff Hamilton'ın ayrılığı sonrası F1 pilotlarından mesaj aldığını açıkladı!

AJANSSPOR-HABER

Formula 1 takımı Mercedes'in takım patronu Toto Wolff, Lewis Hamilton'ın 2025 yılında Ferrari'ye geçmesinin duyurulması sonrasında Formula 1 pilotlarından mesajlar almaya başladığını söyledi. CNBC'ye röportaj veren Toto Wolff, "Evet, tahmin edebileceğiniz gibi şimdiden her türlü seçeneği değerlendiriyoruz" dedi.

"Belki de biz cesur davranacağız"

Lewis Hamilton'ın ayrılığı sonrasında George Russell'a takım arakdaşı arayan Mercedes patronu, "Fırsatları değerlendireceğiz ve belki biz de cesur davranacağız" ifadelerini kullandı.

"İlk gün oldukça fazla WhatsApp mesajı aldık"

Lewis Hamilton'ın 2025 yılında Ferrari adına yarışacağının açıklandığı gün oldukça telefon görüşmesi ve WhatsApp mesajı aldıklarını açıklayan Wolff, "Tahmin edebileceğiniz gibi, ilk gün oldukça fazla telefon görüşmesi ve WhatsApp mesajı aldık" diye konuştu.

"Acele etmeyeceğiz"

Yeni pilot seçmek için önlerinde 1 yıllık gibi bir süre bulunan Mercedes'te, Toto Wolff acele etmeyeceklerini açıkladı. Avusturyalı takım patronu, "Acele etmeyeceğiz, bence bu geniş bir yelpaze. Çok uzun bir süre için geleceğimiz olabilecek çok genç yeteneklerden diğer seçeneklere, hala performans ve bilgi sahibi olanlara kadar uzanıyor" açıklamasını yaptı.

"Zamanlama sürpriz oldu ama karar bir anda ortaya çıkmadı"

Lewis Hamilton'ın Ferrari ile anlaşması hakkında açıklamalarda bulunan Toto Wolff, şu ifadeleri kullandı: "Geçen yıl yeni bir anlaşma imzaladığımızda, geleceğin ne getireceğini görmek için bunu kısa tutmak istedik. Bu Lewis ile beraber aldığımız bir karardı. Bunun eninde sonunda belki iki yıl sonra biteceğini biliyorduk. Ama bir yıllık anlaşma seçeneğinin olduğunu da biliyorduk. Zamanlama biraz sürpriz oldu ama karar bir anda ortaya çıkmadı."

"Lewis'in yeni bir şeyler denemek istediğini inanıyorum"

Toto Wolff, Lewis Hamilton'ın Ferrari tercihi hakkında yeni bir şeyler denemek istediğine inandığını söyledi. Ayrıca, "Bence eninde sonunda bir yarış pilotunun kariyeri sona eriyor ve Lewis'in bir değişiklik istediğine, bir şeyler yapmak, yeni bir şeyler denemek istediğine inanıyorum. Takım daha önce de böyle bir durumla karşılaştı. Pilot kadrosunda değişiklikler oldu. Önümüzde koca bir yıl var ve ben şimdi her şeyimi vereceğim" şeklinde konuştu.

Hamilton ile Ferrari, uzun yıllı sözleşme imzalandı

7 kez dünya şampiyonu olan Lewis Hamilton ile 2025 yılından itibaren başlayacak bir sözleşme imzalayan Ferrari, İngilzi pilotla uzun yıllı bir sözleşme imzaladı. 38 yaşındaki pilot, 2025 yılından itibaren Monakolu pilot Charles Leclerc ile takım arkadaşı olacak.

Lewis Hamilton'ın Mercedes kariyeri

2013 yılında McLaren'den Mercedes'e tek şampiyonlukla gelen Lewis Hamilton, Mercedes ile kazandığı 6 şampiyonlukla birlikte Formula 1 tarihinin en çok şampiyon olan pilotlarından biri oldu. 2013 senesindeki ilk yılında Mercedes'le 4. olan Hamilton, 2014 ve 2015 yıllarında şampiyonluğa ulaştı. 2016 yılında Nico Rosberg'in ardından 2. sırada sezonu tamamlayan İngiliz pilot; 2017, 2018, 2019 ve 2020 sezonlarında şampiyon olmayı başardı. Tecrübeli pilot, Mercedes ile 82 yarış zaferi aldı. Toplamda 103 yarış zaferi bulunan Lewis Hamilton, bu alanda rekorun sahibi konumunda. Ayrıca Hamilton 197 kez podyumda yer alırken, 104 kez pole pozisyonu kazanmayı bildi.

Pool Mania
3.9
Senin için hazırladığımız haberler