AK Partili Vekil Salih Cora, Mehmet Büyükekşi'yi Uyardı

14.06.2022 - 11:58 | Son Güncellenme: 14.06.2022 - 12:07

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, TFF Başkanı olması beklenen Mehmet Büyükekşi'nin yönetimine Mustafa Hacıkerimoğlu'nu almasını yoksa üzüleceklerini söyledi!

AK Partili Vekil Salih Cora, Mehmet Büyükekşi'yi Uyardı

AJANSSPOR - HABER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığına seçilmesine kesin gözüyle bakılan Mehmet Büyükekşi, dün toplanan Kulüpler Birliği Vakfı'ndan da destek aldı. Artık gözler 16 Haziran'da Ankara'da yapılacak seçimde Büyükekşi'nin nasıl bir yönetim kurulu listesi çıkartacağına çevrildi.

AK Partili vekilden uyarı geldi

Tam da bu konuya dair bir milletvekilinden Büyükekşi'ye 'uyarı' niteliğinde bir çağrı geldi. AK Parti Trabzon Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi Salih Cora, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Mehmet Büyükekşi'ye Mustafa Hacıkerimoğlu'nun yönetim listesine alınması gerektiğini söyledi.

Salih Cora: "Bizi üzer, hasmane olur"

Salih Cora, Twitter hesabından dün attığı tweet'te, "TFF yönetimine Mustafa Hacıkerimoğlu ismi önerilmesi doğru ve isabetli bir karardır. Bu kararından dolayı Trabzonspor başkanı ve yönetimini tebrik ediyoruz. TFF Başkan adayı camiamızın bu isteğini dikkate almalı. Aksi bir durum bizi üzer. Hatta hasmane bir tutum olur" dedi. Cora'nın 'bizi üzer', 'hasmane' gibi ifadeleri özellikle kullanması dikkat çekti.

İlgini Çekebilir
Ali Koç toplantıdan erken mi ayrıldı? Ağaoğlu açıkladı
Habere Git

Salih Cora'nın paylaşımı

Trabzon Divan Başkanı da uyardı

Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen, dün yaptığı açıklamada Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun TFF yönetimine Mustafa Hacıkerimoğlu'nu önerdiğini belirterek, "Aksi bir karar olmayacağına göre, Mehmet Büyükekşi'nin oluşturmaya çalıştığı yeni kurulunda, olmayan bahaneleri var gibi kabul edip, şampiyon takım camiasını karşısına almayacağını, adaletsizliği ilke edinenleri değil, adaletli temsilcilerle yola çıkmayı tercih edeceğini düşünüyorum. Biz adaletli ligi ve onun temsilcilerinden biri olan Mustafa Hacıkerimoğlu'nu savunmaktan asla vazgeçmeyiz" dedi.

Mustafa Hacıkerimoğlu kimdir?

Mustafa Hacıkerimoğlu, halihazırdaki TFF yönetim kurulunda "E-Bilet ve Futbol Menajerleri Değerlendirme Komisyonu Sorumlusu" olarak yer alıyor. Of'lu olan Hacıkerimoğlu, Tria Spine Medikal A.Ş'nin ortaklarından. Hacıkerimoğlu sağlık sektörü dışında turizm, enerji, otomotiv ve inaşaat sektöründe yatırmalara sahip bir iş insanı.

Senin için hazırladığımız haberler