Abiş Hopikoğlu açıklamalar

27.06.2018 - 22:38 | Son Güncellenme: 28.06.2018 - 01:38

Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkanı Abiş Hopikoğlu önemli açıklamalar yaptı. Kadırga TV'ye konuşan Hopikoğlu, "Kazancımın 3’te 2’sini samimi olarak söylüyorum Trabzonspor’a verdim. Bu samimiyeti de herkesten beklemek doğal hakkım" dedi.

ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYACAKLAR İÇİN ONUR DUYARIZ

"Hopikoğlu, yaptığı açıklamada, “21 Temmuz’da Olağan Genel Kurul’umuz gerçekleştirilecek. Bu kongrede elini taşın altına koyabilecek biri çıkıp, yapacakları konusunda bizi ve kamuoyunu ikna edebilip sorumluluk alırlarsa biz bundan sadece onur duyarız” ifadelerini kullandı.

TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK

Başkanımız Abiş Hopikoğlu, “Basketbol, Trabzon’da zor bir iş. Basketbol sevdası bambaşka bir zorlukta. Biz 5-6 yıldır elimizden geldiğince tüm imkanlarımızı seferber ederek buraya kadar taşıdık. Geçen sene çok büyük sıkıntılar yaşadık. Hamdolsun takımımızı ligde tutmayı başardık” dedi.

TEK DERİM TRABZONSPOR’UN KENDİSİ

"Başkanımız sözlerini şöyle sürdürdü: “Samimiyetle şunu söylemek istiyorum. Basketbol sevdası Abiş hopikoğlu’nun bildiği, bu noktada uğraştığı bu noktada geliştirdiği bir spor dalı değildir. En az ilgisi olan biriydim. Tek gerçek derdim Trabzonspor’un kendisiydi.”

SEZON AÇILIŞINA 10 GÜN KALA DEVRALDIK

"
Trabzonspor Basketbol Kulübü’nün, Mehmet Yiğit Alp tarafından sezon açılışına 10 gün kala “Kulübü kapatmak zorundayız, bunu artık yapacak gücümüz yok. 2. Lig’den zar zor çıkardık” dendi. Hopikoğlu: “2.9 milyon lira borç vardı. O tarih itibariyle ödediğimiz borç 9 milyon lirayı geçmiş bulunmaktadır. Sadece Trabzonspor’un adı işin içinde var diye bir şeyler yapmaya çalıştık. Benim Trabzonspor’a olan sevdamı bir basketbola indirirlerse bir kere ben burada çok karşı çıkarım. Bu branşta elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Ama benim sevdam Trabzonspor’dur. Burada da hiç kimse beni ayrıştırmaya, ötekileştirmeye, kulüpten veya bu sevdadan ayırmaya kalkmasın. Ben Trabzonspor’un herhangi bir
branşı olsa da bunun için canı gönülden uğraş verecektim” dedi."

TEK TEK PAYLAŞACAĞIM

"Hopikoğlu, “Önümüzdeki hafta Trabzonspor Basketbol’u satın alma süreci ile beraber tüm ekonomik verilerini tek tek paylaşacağım. Kulüp başkanları ne vermiş, kulüp geliri ne olmuş, hangi sezonda hangi sponsorlar olmuş, ne ödeme yapmışlar, bir sonraki yıla ne devredilmiş. Bunların tamamının raporunu yayınlayacağım” şeklinde konuştu."

KAZANCIMIN 3’TE 2’SİNİ KULÜBE VERDİM

“Ben bu işi karşılık beklemeden yaptım” diyen Hopikoğlu, “Kazancımın 3’te 2’sini samimi olarak söylüyorum Trabzonspor’a verdim. Bu samimiyeti de herkesten beklemek doğal hakkım. Benim Trabzonspor Basketbol Kulübü’ne hiçbir karşılık beklemeden hibe ettiğim para şuandaki futbol yönetiminde tüm yönetici arkadaşlarımın verdiği paranın 2 katıdır. İnsanlar bir şeyler söylerken durup bir diyecekler ki ne yapıyoruz, ne veriyoruz, ne istiyoruz. Benim eşimin kendi çocuklarının geleceği için FIBA’ya yolları bir miktar para var, onun dışında 10 milyon liranın üzerinde parayı ben hibe ettim. Bunu defalarca da deklare ettim. Bunu da Trabzon’da kaç kişi yapıyor, biliyoruz” şeklinde konuştu.

AÇIKLAMAZLAR İSE BÜYÜK AYIP EDERLER

Hopikoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Son yapılan birkaç açıklamayı çok talihsiz buluyorum. Kulübün kiralık olarak tuttuğu ve bizim kullanmamıza sunduğu 27 tane araçlardan vardı ve 1 tanesi basketbol kulübündeydi. Bize o tarihlerdeki Salı günü bu aracın geri verilmesi gerektiği bildirildi. Ben de Cuma günü Başantrenörümüz gidince verin dedim. Bunun üzerine bir kişi arayarak ‘bugün vereceksiniz’ diyor. Çalışma arkadaşlarımız da ‘Başkanımız Cuma günü verin’ dedi diyor. 1 gün sonra, sayın Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu şoförünü bizim külümüze yolluyor. Arabayı getir ya da seni işten atacağım. Ben de, ‘Cuma günü vereceğim’ dedim. Bir aracın, hangi olağanüstü durumu olabilir ki

bu durumu yaşadık. Bunun haricinde Trabzonspor Kulübü’nün içerisinde bulunan bir prefabrik ofisimiz vardı. Oradaki eşyalarımızı bize sormadan çöp poşetlerinin içerisine koyup kapıya atarak “Eşyalarınızı alın” dedirtecek biz ne günah işledik, ne hata yaptık. Bunu kamuoyuna açıklamazlarsa çok büyük ayıp ederler. Madem ki siz kendi armanızı taşıyan eşyaları alıp kulübün kapısına koyuyorsanız, bunu da açıklayacaksınız. Bunlar bu ayıbı yaptılar. Biz de böyle davranıyoruz deyin.”

57 MİLYON LİRAYI FUTBOL KULÜBÜ’NE BAĞIŞLAYAYIM

“Bu kulübü Avrupa’da final oynatmış, ligde dördüncü yapmış biriyim” diyen Hopikoğlu, “Bütün bunları yaparken hiçbir şey de beklemedim. Akabinde çıkıp diyorlar ki “İsim hakkımızı alacağız”. Peki Hayrettin Bey’e sormak istiyorum. Bu isim hakkını devralmak istiyorsun da ben bu ismi herhangi bir isim olarak devralmadım ki. Şayet bu arkadaşlar bizi kandırıp Yiğit Alp Spor’u bize Trabzonspor diye yutturmuşlar ise o zaman lütfen bana yardımcı olsun. Benim bu uğurda harcadığım 57 küsür milyon lirayı bu arkadaşlardan alsın. Hepsini ben Trabzonspor Futbol Kulübü’n bağışlayayım. Yok eğer bu Trabzonspor ise ve ben bu parayı Trabzonspor için harcıyor isem bu açıklamalar çok talihsiz, çok
yanlıştır” dedi.

HESAPLAŞMALAR BİZİM ÜZERİMİZDEN GÖRÜLMESİN

"Hopikoğlu, “Biz İbrahim Hacıosmanoğlu ile de Muharrem Usta ile de çalıştık. Muharrem Bey’in sponsorumuz olmasından dolayı bize yakınlığı var ve bu olabilir. Ama bazı hesaplaşmaların bizim üzerimizden görmeye çalışmaları inanın ki çok komik oluyor” ifadelerini kullandı."

AĞAOĞLU İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜM

“Bazı yerlerde benim Trabzonspor’un yeni yönetimini tebrik etmediğim gibi saçma iftira ve yalana dayalı bir şeyler yazılıp çizildi” diyen Hopikoğlu, “Ben kongre günü 2 gün boyunca resmi sitemizde Trabzonspor’un yeni seçilen yönetimini tebrik ettik ve her türlü konuda her türlü desteği vereceğimizi beyan eden açıklamalarımızı yaptık. Ben şahsen Ahmet Ağaoğlu’nu aradım. Elimden gelen ne varsa aklım ve gücüm yettiğince yanında olduğumu beyan ettim. Bizim o zamanlar sponsorumuz Muharrem Bey’di. O dönem bazı paralar hastane hesabından bazı paralar da futbol hesabından geldi. Ama bir kulübün diğer bir kulübe borç alması veya borç vermesi için iki yönetim kurulunun da karar alması gerekir.

Ne futbol ne de basketbol yönetiminde böyle bir karar var. Biz bu paraları Muharrem Bey ile sponsorluk çerçevesinde aldık ve kullandık. Ayrıca bu 11 milyonun 3 küsür milyonu da Sadri Şener zamanında 2. Lig’e düşürülen takıma destek amacı ile verilen paradır. O zamandan beri verilen paraları toplamışlar, geri alacaklar. Ayrıca madem böyle bir konu var, arayıp başkanım böyle bir durum var diye soran da yok. Ama bu doğru bir tavır değil” diye konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler