"Trabzonspor benden habersiz Fenerbahçe ile önceden anlaşmış"

Son dakika Ogün Temizkanoğlu haberleri.... Eski Trabzonspor ve Fenerbahçeli oyuncu Ogün Temizkanoğlu'ndan itiraf geldi. Temizkanoğlu, "Trabzonspor benden habersiz Fenerbahçe ile önceden anlaşmış" dedi. İşte detaylar....
25 Ekim 2020 14:37- Son Güncelleme - 25 Ekim 2020 14:50
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

Trabzonspor ve Fenerbahçeli eski milli futbolcu Ogün Temizkanoğlu, NTV'de yayınlanan Kırılma Anı programında açıklamalarda bulundu. 

"Kalmanın bir amacı yoktu"

Camideki saldırıdan sonra çıkıp yeniten futbolu oynamaya devam ettiği ile sözlerine başlayan Temizkanoğlu, "Ben giydiğim formaya o kadar çok saygı duyuyordum ki, o yaşadığım talihsiz olaydan dolayı da evet o günüm kötü geçti, ama ertesi gün çıktım yine sahada topumu oynadım. Yani o arada bize saldırı yapanlar, olayı yapanlar o tribündeydiler, yine tribünde aleyhte tezahürat yapmaya devam ettiler. Öyle olunca da bu işin tamamlandığını düşünüyorsunuz. Yani orada daha kalmanın bir amacı yoktu" dedi. 

"Para için gitmedim"

Trabzonspor'dan para için gitmediğini belirten Temizkanoğlu, "İnsanlar benim Trabzonspor'dan para için gittiğimi söylüyor. Aslına para için gitmediğimi, karşı tarafın benden işin bittiğini düşündüm. Para için gitmiş olsaydım Sayın Ali Şen'in 1996 yılında bizim eve menajer gönderip, tamamıyla açık çek, ne istediğim rakamı yazabileceğimi söylemişti. 

Ama dediğim gibi para için gitmiş olsaydım 1996 yılında gitmiş olurdum. 1996 şampiyonluk maçı sonrası gitmeyi uygun bulmadım. Çünkü hem onlar üzülecek hem de benim daha fazla vermem gereken yer vardı. Trabzonspor'a biraz daha fazla hizmet etmem gerekiyordu. Çünkü kaybedilen bir şampiyonluk vardı. Belki önümüzdeki sezon şampiyonluğu kazanırız diye kaldık. Gücümüz yettiği kadar oraya hizmet etmeye çalıştım" diyerek sözlerini tamamladı.