Trabzonspor forması giyen Okay Yokuşlu takip altında!

15 Mart 2018 11:01- Son Güncelleme - 15 Mart 2018 11:01
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig’de Trabzonspor forması giyen Okay Yokuşlu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu başta olmak üzere Avrupa kulüpleri tarafından izleniyor. EURO 2020 öncesi orta saha oyuncusunun Avrupa’ya açılmasının önemli olduğu konuşuluyor.

Okay’ın performansı alkış aldı

Okay’ın performansı alkış aldı

Trabzonspor’da bu sezon ligde yaşanan dalgalı performans, takımı ve camiayı olumsuz etkilese de Okay Yokuşlu’nun sürekli yükselen performansı alkış alıyor.

Okay’ı takip ediyorlar

Okay’ı takip ediyorlar

Sezon ilerledikçe potansiyeli ve yetenekleriyle dikkat çekmeye devam eden Okay, başta A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu olmak üzere, Avrupa’nın önemli kulüpleri ve scoutları tarafından da izleniyor. Premier Lig ekiplerinden West Bromwich Albion ve West Ham’ın scoutları tarafından izlendiği bilinen 23 yaşındaki orta sahanın Sevilla tarafından da takibe alındığı belirtildi.

Sevilla da Okay ile ilgileniyor

Sevilla da Okay ile ilgileniyor

İspanyol AS gazetesinde de yayınlanan haberde, Sevilla’nın takımdan ayrılması beklenen Nzonzi yerine Trabzonsporlu ismi düşündüğü kaydedildi. Öte yandan, EURO 2020’ye gidecek yolda, Okay Yokuşlu’yu milli takımda önemli bir bölgede görevlendirmek isteyen Mircea Lucescu’nun da genç oyuncunun uluslararası deneyim elde etmesinin önemine değindiği bildirildi.

Uluslararası bir deneyim yaşamadı

Uluslararası bir deneyim yaşamadı

Okay, kariyeri boyunca ciddi bir Avrupa kupası ya da uluslararası bir deneyim yaşamadığı gerekçesiyle tek zayıf karnının bu olarak görüldüğü ifade edildi. Bordo-mavili kulüp cephesinde de ekonomik anlamda bonservisiyle gelir getirmesi en yüksek muhtemelli oyuncu olarak Okay Yokuşlu görülüyor.

Kulübün finansal anlamda güçlenmesi adına Yusuf Yazıcı ve Okay Yokuşlu gibi gençler önemli değerler olarak yorumlanıyor. (Milliyet)