Trabzonspor, UEFA'nın gelirlere el koyma sonrası CAS'a gidecek

5 Temmuz 2019 21:39- Son Güncelleme - 5 Temmuz 2019 21:39
Google news abonelik
Trabzonspor, UEFA'nın gelirlere el koyma sonrası CAS'a gidecek

Trabzonspor, UEFA kararı sonrası CAS'a gidecek! Spor Toto Süper Lig ekibi Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, daha önce yapmış olduğu açıklamada, 'UEFA'nın gelirlerimize el koyması durumunda CAS'a gideceklerini söylemişti'.

Ahmet Ağaoğlu neler söylemişti? İşte detaylar...

Trabzonspor, CAS'a gidiyor

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA’nın verdiği “Gelirin 50’sine el koyma kararı” ile ilgili konuştu.Bordo-mavili kulübün başkanı, konuşmasının başında UEFA’ya sitem ederken, “Geldiğimizden beri savaşıyoruz, savaşmaya da devam edeceğiz. Gelirin yüzde 50’sine el konulması hariç aslında karar bizim beklediğimiz doğrultuda çıktı. Bizim uygulamış olduğumuz ekonomik ve finansal programın dışına çıkarsak bizi müsabakalarda men edin gibi bir talebimiz vardı kendilerinden ve bu da, bu doğrultuda karar.” demişti.

Neden el koyuyorsun?

”Başkan Ağaoğlu, konuşmasının devamında gelirlerinin 50’sine el konulmasına ilişkin sitemine devam ederken “Ben parasızlıktan bu açmazın içine girmişim, sen el koyuyorsun!” dedi ve, “Sıkıntılı taraf şu; Gelirin %50’sine el koyuldu. Yahu, gelirin %50’sine niye el koyuyorsun? Ben zaten parasızlıktan böyle bir açmazın içerisinde girmişim, sen de hak ettiğimiz paranın yüzde 50’sini alıyorsun. O da benim için artı bir gelirdi. Ben sadece UEFA müsabakalarına gitsem de maç yapsam değildi olay. Oradan elde edilecek gelir bizi önemli ölçüde rahatlatacaktı“ diyerek sitem etmişti.

"İtiraz edeceğiz"

Ağaloğlu, kararın netleşmesi için UEFA Disiplin Kurulu’nu beklediklerini belirterek, “Disiplin Kurulu’nun kararını beklemek lazım. Bu doğrultuda, müsabakalara iştirake izin verip de bize kesinti doğrultusunda çıkarsa karar buna da itiraz edeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Trabzonspor'dan CAS açıklaması

"UEFA CFCB AC nin belirtmiş olduğu şartların tamamı kulübümüz tarafından yerine getirilmiş olup, kararın CAS'a taşınıp taşınmayacağı hususu yönetim kurulumuz tarafından değerlendirilmektedir."