Trabzonspor'da Eddie Newton gerçeği!

24.03.2020 - 09:10 | Son Güncellenme: 24.03.2020 - 09:15

Chelsea'den ayrıldıktan sonra Trabzonspor'a gelen Eddie Newton'ın görevinden ayrıldığı gündeme geldi. Eddie Newton ayrıldı mı? Hangi görevi yapıyor? Onu yakından tanıyan isimler ne diyor? İşte yanıtı...

Uzun yıllar İngiliz ekibi Chelsea'de görev yapan ve Trabzonspor'da kariyerine devam eden Eddie Newton’ın takımdan ayrılacağı gündeme geldi. Eddie Newton, gerçekten Trabzonspor'dan ayrılıyor mu? İşte detaylar...

Eddie Newton, transferde etkili olacak

Trabzonspor'da teknik direktör Hüseyin Çimşir ile birlikte çalışan Eddie Newton, ilerleyen dönemlerde yapılacak transferlerde de etkin isimlerden biri olacak.

Futbolcularla ilgileniyor

Newton bu yönde kapsamlı çalışmalarını yürütüyor. Ayrıca Newton, hali hazırda takımdaki tüm futbolcularla da ilgileniyor. 

Eddie Newton Trabzonspor'dan ayrılacak mı?

Obi Mikel ve Sturridge ile İngiltere’de birlikte çalışan Eddie Newton’ın bu iki yıldızın gitmesi sonrasında ayrılacağı iddia edildi.

Şu an için ayrılık söz konusu değil

Fakat; bu konuda Trabzonspor'dan herhangi bir açıklama gelmedi. Newton ile yöneticilerin uzun vadeli çalışmak gibi bir niyetinin olduğu ve şu anda bir yol ayrımının söz konusu olmadığı öğrenildi. 

Newton, Avrupa’daki takımlar yerine neden Trabzonspor’a geldi?

Uzun yıllar İngiltere’de yaşayan teknik direktör Koray Palaz, uzun yıllardır tanıdığı Eddie Newton ile ilgili Radyospor'a değerlendirmelerde bulunmuştu.

Palaz, "Chelsea’de ya da başka takımdan bir şeyler bekliyordu. O gerçekleşmeyince başka hayallerin peşinden koştu diyebilirim. Trabzonspor’un son dönemde, Marin, Malouda, Mikel, Sturridge ile devam eden bir transfer süreci vardı. Böyle isimlerle çalışmış biri olduğu için gelmesi normaldi. Önemli bir futbol adamıdır" dedi.

Koray Palaz: ”Trabzonspor’a önemli katkı verecektir”

Ayrıca Palaz, "Newton, bir kulüp felsefesi oluşturmak için ideal bir hocadır. Chelsea ve West Bromwich ekibinde de örneklerini gördük. Chelsea de önemli işlere imza attı. Trabzonspor teknik ekibine ve kulübe katkı verecektir" görüşünü paylaştı. (AJANSSPOR DETAY HABER)

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler