Trabzonspor'dan İngiliz ekibine transfer yanıtı! Uğurcan...

Uğurcan Çakır'ın adı transfer döneminde Avrupa takımlarıyla sıkça anılmıştı. Sezon bittikten sonra gelen ilk teklif belli oldu. Hangi İngiliz takımı Uğurcan Çakır için transfer teklifi yaptı? Kaç milyon Euro teklif yapıldı? Trabzonspor ne yanıt verdi?
28 Temmuz 2020 11:01- Son Güncelleme - 28 Temmuz 2020 11:09
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

Trabzonspor'un genç ve başarılı eldiveni Uğurcan Çakır'ın adı Liverpool, Sevilla ve Manchester United gibi dev takımlarla anıldı. Sezonun bitmesiyle birlikte milli kaleci için ilk teklif Premier Lig ekibi Sheffield United'dan geldi. Uğurcan Çakır için gelen teklif neydi? Detaylar haberde...

Sheffield United, Uğurcan Çakır için 15 milyon Euro teklif yaptı

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; İngiliz ekibi Sheffield United, Uğurcan Çakır'ın transferi için Trabzonspor'a 15 milyon Euro teklif yaptı.

Trabzonspor, 15 milyon Euro'yu yeterli bulmadı

Trabzonspor, gelen bu teklife olumsuz dönüş yaptı. Söz konusu teklifi yeterli bulmayan bordo-mavili yönetim Ada ekibine, "Daha yüksek rakamlarla gelirseniz değerlendirebiliriz" yanıtını verdi.

Sheffield United, daha yukarıya çıkmayı düşünmüyor

Sheffield United, daha yukarıya çıkmayı düşünmüyor

Sheffield United'ın ise Uğurcan konusunda ısrarcı olduğu ancak çok yüksek rakamlara çıkma düşüncesinin de bulunmadığı öğrenildi. Uğurcan Çakır da, "Kulübümün çıkarları neyi gerektiriyorsa ben onu yapmaya hazırım" demekle yetindi.

Uğurcan Çakır ile ilgili dikkat çeken bazı notlar

✦ Kayserispor kalecisi Lung'tan sonra kalesine en fazla şut gelen isim olmasına rağmen %77.9'luk kurtarış yüzdesiyle ligin en iyi 3. file bekçisi durumunda bulunuyor.

Uğurcan Çakır, 113 kurtarışa imza attı

✦ Trabzonspor'un zirve yarışını son haftalara kadar takip etmesinde büyük pay sahibi olan Uğurcan, 113 kurtarış yaparak bu alanda da ilk 3'te yer aldı.

Uğurcan Çakır bu sezon kaç gol yedi?

Uğurcan Çakır bu sezon kaç gol yedi?

✦ Bu sezon 33 lig maçının 4'ünde kalesini gole kapatıp toplamda 40 gol yedi. %79'luk topu oyuna sokma başarı yüzdesi ile oynadı.

Kaç maçta duvar ördü?

✦ Bordo-mavili formayı toplamda 76 maçta giyen ve 95 gol gören Uğurcan, 13 maçta kalesinde duvar ördü.