• Diğerleri

Trabzonspor'dan Milan'a Kucka davası

Son dakika Trabzonspor haberleri... Bordo - mavililer, daha önce Milan'dan transfer ettiği Kucka için dava açmaya hazırlanıyor. Sebebi ise Milan'ın hazırlık maçından cayması! İşte Trabzonspor Kucka ve Milan davası üzerine tüm detaylar...
2 Ağustos 2020 12:53- Son Güncelleme - 2 Ağustos 2020 12:56
Google news abonelik

AJANSSPOR - ÖZEL

Trabzonspor, Milan'dan 1 milyon Euro istiyor. Trabzonspor ile Milan, Juraj Kucka'nın transfer sözleşmesine bir hazırlık maçı şartı koymuştu. Buna göre iki kulüp Kucka'nın transferi nedeniyle hazırlık maçı oynayacak ve bunun karşılığında da Trabzonspor, İtalyan ekibine 1 milyon Euro ödeyecekti.

Milan oynamaktan vazgeçti

Bordo mavililer bu parayı ödedi ancak söz konusu hazırlık maçı bir türlü oynanmadı. Önce Trabzonspor'un verdiği tarihler Milan'a, sonra da Milan'ın verdiği tarihler Trabzonspor'un takvimine uymadı. Trabzonspor, söz konusu hazırlık maçını oynamaktan vazgeçtiği için,  ödediği 1 milyon Euro'yu Milan'dan geri istedi. Trabzonspor Sportif AŞ'nin Kamuyu Aytınlatma Platformu'na gönderdiği yıllık finansal rapora göre, bu alacak için dava açıldı ve hukuki süreç hâlâ devam ediyor.

5 milyon Euro'ya aldı, 5 milyon Euro'ya sattı

Trabzonspor, Kucka'yı 2017'de Milan'dan 5 milyon Euro'ya satın almıştı. Bordo mavililer, 2 sezon Slovak orta sahayı, 5 milyon Euro'ya Parma'ya sattı. 33 maçta bordo mavili formayı giyen Kucka, 3 gol ve 7 asistle oynadı.
 

Kale içinde inanılmaz gol kaçırdı