AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Trabzonspor’dan vefat eden taraftarı Mehmet Dalman'a vefa

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 05 May 2022 - 15:55 / Son Güncelleme : 05 May 2022 - 15:58

Trabzonspor'da başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetimi, 5 Mayıs 1996 tarihinde kaçan şampiyonluk sonrası hayatına son veren Mehmet Dalman'ı mezarı başında ziyaret etti

AJANSSPOR - HABER

Trabzonspor'un 1996 yılında kaçan şampiyonluğu sonrası hayatına son veren Mehmet Dalman, Giresun'un Görele ilçesine bağlı Kaba mahallesindeki mezarı başında Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin de katılımı ile anıldı.

Mağlubiyet sonrası intihar etmişti

Bordo-mavililerin 5 Mayıs 1996'da Fenerbahçe'ye karşı 2-1 kaybettiği maçı izlemek üzere Giresun'un Görele ilçesinden Trabzon'a giden Mehmet Dalman, mağlubiyetin ardından ertesi sabah kendisini evinin önündeki ağaca asarak intihar etmişti. Mehmet Dalman'ın 26. ölüm yıldönümünde Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Dalman'ın ağabeyi Ahmet Dalman ile birlikte mezar ziyaretinde bulunarak dua okudular. Başkan Ahmet Ağaoğlu, mezar ziyareti sonrasında Dalman ailesi ile sohbet ederek fotoğraf çektirdi. Sezon bitene kadar hiçbir açıklama yapmayacağını belirten Ağaoğlu daha sonra mezarlıktan ayrıldı.