AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mehmet Demirkol'dan Konyaspor-Fenerbahçe maçı değerlendirmesi

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 03 Kas 2021 - 21:25 / Son Güncelleme : 04 Kas 2021 - 07:36

Spor yazarı ve yorumcusu Mehmet Demirkol, Socrates Dergi Youtube kanalında Fenerbahçe'nin Konya yenilgisini değerlendirdi.

AJANSSPOR - HABER

Yorumcu Mehmet Demirkol, Socrates YouTube kanalında Fenerbahçe'nin Konya deplasmanında 2-1 kaybettiği   karşılaşmayı değerlendirdi.

"Bu kadar kötü bir süreç yönetimi görmedim"

"Trabzonspor maçının 23. dakikasında Fenerbahçe için lig bitti galiba. Kendilerini oraya soktular" diyen Demirkol, bu kadar kötü bir süreç yönetimi görmediğini söyledi.

"İnanılmaz kötü bir yöneticilik"

Fenerbahçe'nin Trabzonspor karşısında penaltı olana kadar ligde standartını en iyi oturtmuş takımlardan biri olduğunu belirten Demirkol, konuşmasına şöyle devam etti: "2-1'e getiren penaltıya kadar Fenerbahçe'nin standartı yüksekti. Ama yönetim dedi ki 23. dakikada maç bitti. Acaip bir öfke meydana çıktı. Bu sirayet eder. Sen rakibine gitsin diye bu öfkeyi çıkartırsın ama onun nereye çarpacağı belli olmaz. İki haftada nereye çarptığını gördük. Trabzon'da 23. dakikada maç bitti demek inanılmaz kötü bir yöneticilik. Bu kimden çıkar? Buna kim okey der?"

"Başkan, Mesut'u al diyenlerle vedalaşın"

"MHK değişti. Ne oldu?" dilen Demirkol, Fenerbahçe yönetimine tesislere gitmemesini tavsiye etti.  Ali Koç'un danışmanlarını yeniden gözden geçirmesi gerektiğini belirten yorumcu, "Başkan, Mesut'u al diyenlerle vedalaşın. Güvendiğiniz bir futbol aklı koyun oraya. Fabrika ayarlarınıza geri dönün" dedi.

"Fenerbahçe'nin 1 numaralı sorunu psikoloji"

Demirkol, Fenerbahçe'nin 1 numaralı sorununun psikolojisi olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: "Konya maçında ortaya çıkan tablo şu. Soner inanılmaz bir gol attı. O golden Fenerbahçe'nin en güvenilir yanı,  savunması darmadağın oldu. Bu maçta ortaya çıkan savunma sorunu şu: Fenerbahçe Szallai ve Kim'i orta sahayı geçirerek oynamak zorunda.  Bütün oyunun temeli bu. Onları oraya geçirip orta sahayı tamamlamak zorunda. Bu oyunun iki tane temeli var. Birincisi doğru hamle. Topu kapıp atağı yeniden başlatma. Doğru hamleyi yapacak bir durum yoksa doğru çekilme. Bu kararın çok hızlı olarak uygulanması lazım. Fenerbahçe Trabzon maçının 23. dakikasına kadar doğru kararları verdi. Belki önde üretemedi, yetersiz kaldı ama geçen hafta Alanyaspor'a karşı Kim olmamasına karşın arkadan tamamlamada Fenerbahçe bunu çok iyi yaptı. Konyaspor maçında maç 2-0 olduktan sonra  savunma hamle çekilme kararlarının en az yarısında hata yaptı."

"Guardiola'yı getirsen bu psikoloji ve yönetsel tavırla hiç bir şey olmaz"

Demirkol, Fenerbahçe'nin ritim oyunu oynadığını, top kaptırmaktan çekinmediğini belirterek "Bütün bunlar dururken 3'lü 4'lü diye tutturdular. Bunlar ezber. İrfan Can varsa oynar diyorlar ama 60 gün sakattı. Sakatlanmış adamı nasıl oynatsın Pereira. Fenerahçe'de herkes hatalı gitti. Biraz arkasında durun adamın. Sürekli gidiyor. Guardiola'yı getirsen bu psikolojiyle bu yönetsel tavırlarla hiçbir şey olmaz" diye konuştu.

" Ali Koç, kötü bir Aziz Yıldırım taklidine dönüştü"

"Başkan Ali Koç bugünkü yönetim tarzını kongrede anlatmış olsa seçilir miydi?" diyen yorumcu konuşmasına şöyle devam etti: "Kötü bir Aziz Yıldırım taklidine dönüştü. Fabrika ayarlarına dönerse sorun yok. Fenerbahçe'nin 3'lüsü değil problem. Hatta en güçlü olduğu yönlerinden biri.  Sorun Fenerbahçe'nin orta alan ve forvetini nasıl organize edeceği. 11 maçta Fenerbahçe hücum üçlüsü 11 kez değişmiş. Bu pas ezberini bozuyor."