Trabzonspor'un yeni transferi Andusic'i eski hocası anlattı: "Edin Visca gibi..."

5 Temmuz 2019 15:15- Son Güncelleme - 5 Temmuz 2019 18:15
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor, Bosna Hersekli futbolcu Nemanja Andusic’i kadrosuna katmıştı. Andusic’in NK Celik Zenica’da çalıştığı dönemlerdeki hocası Adnan Örnek, bordo-mavililerin yeni transferini Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’e anlattı.

Adnan Örnek, Radyospor'da Andusic'i anlattı...

Aynı zamanda Bursaspor’un eski teknik direktörü olan Adnan Örnek, ”Trabzonspor çok iyi bir transfer yaptı. Eğer uyum sağlayabilirse Nemanja Andusic, Visca’ya benziyor. Çok yetenekli bir oyuncu” diye konuştu.

Adnan Örnek: "Trabzonspor, Andusic'i alarak iyi bir transfer yaptı"

Adnan Örnek: "Trabzonspor, Andusic'i alarak iyi bir transfer yaptı"

Öncelikle Trabzonspor’u kutlamak lazım. Bosna, Hırvatistan, Sırbistan, Kosova gibi bölgelerde iyi çalışmalar yaptılar. O bölgelere hakimim. Trabzonspor’un Almanya, Belçika, Avusturya’da gibi ülkelerde de ciddi çalışmalar yaptığını biliyorum. Trabzonspor iyi bir transfer yaptı diye düşünüyorum.

Adnan Örnek: "Çok yetenekli bir oyuncu"

Adnan Örnek: "Çok yetenekli bir oyuncu"

Nemanja Andusic, Bosna Hersek Ümit Milli Takımı’nda oynuyor. 5 ay kadar birlikte çalıştık. Çok yetenekli bir oyuncu. Trabzonspor onu geçen sene takip etti. NK Celik Zenica’dan sonra Mladost’a gitmişti. Orada 6 ay oynadı. Çok yetenekli bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim.

"Andusic, Edin Visca'ya benziyor ama daha skorer"

Kanatlarda çok etkili. Dripling özellikleri var. İyi çalım atar ve iyi ortalar yapar. Abartı olmasın ama Edin Visca’ya benziyor. Andusic daha skorer bir oyuncu. Hem sağ hem de sol açık oynayabilir. Forvet arkası da oynuyor. Çok çabuk süratlenebiliyor ve çok soğukkanlı bir oyuncu. Yetenekli olmasının dışında soğukkanlı olması önemli bir artı bence.

"Uyum sağlarsa Trabzonspor'a faydalı olacağına inanıyorum"

"Uyum sağlarsa Trabzonspor'a faydalı olacağına inanıyorum"

Bosna Ligi ile Süper Lig arasında elbette bir takım farklar var. Ama genç yeteneğin Trabzonspor’a uyum sağlarsa çok başarılı olacağını düşünüyorum. Trabzonspor, takip ettiği bir oyuncuyu aldı. Uyum sağlarsa faydalı olacağına inanıyorum.

Bursaspor ile ilgili Adnan Örnek ne düşünüyor?

Bursaspor ile ilgili Adnan Örnek ne düşünüyor?

Bursaspor’un Süper Lig’e dönmesi için birçok faktörün bir araya gelmesi lazım. Transfer tahtasını açmak için paraya ihtiyacı var. İşlem yapan futbolcular oluyor. Geliri olmayan, ligden düşen takımların sıkıntıları var. Transfer tahtasının açılmasıyla da sadece iş bitmiyor. Ciddi bir borç var. Bu kadar borçla küme düşmek hoş değil. Süper Lig’e geri dönmek de çok zor.